Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@morghul: nie no, wiercilem już typową nierdzewke i było jak u ciebie. tutaj musi byc jakis stop dziwny bo to wiertlo juz jest raczej na prawde dobrej klasy i np w deskę z filmu mojego bez dociskania na mikro obrotach wgryza sie jak #!$%@?. może jutro kupie jeszcze jakieś wiertlo 1mm ale powoli bede się zblizac do kasy jaka bym dał za nowe chłodzenie do procesora (
@mophk: to daj sobie spokój z nowym, 1mm złamiesz momentalnie twardej stali wiercąc z ręki bez wprawy. Może to jakaś stal sprężynowa jest żeby trzymać wentyl dociśnięty. Nie wiem, pilnik ją bierze?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@morghul: jedne co się dowiemy to to że wiertlo jest za miękkie. mam wrażenie że się stępiło więc zamawiam jakieś weglikowe z allegro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@morghul: chodzi mi że skoro nie ma zastrzeżeń do metody wiercenia to znaczy że mam miękkie wiertła już jeden zestaw 3-3,5-4mm tytanowych oddalem na reklamacje bo nie wierciły
@mophk: te cobaltowe dewalta to dobre wiertło. Jeśli próbowałem nim rozwiercać otwory które już masz i szło to nie jest to stal utwardzana tylko masz tępy czubek wiertła i nie bierze materiału. Węglikowe 3,5 złamiesz wiercąc ręcznie szybciej niż powiesz "o #!$%@?"
@morghul: nawet jeśli jest tępe (co jest możliwe), to czemu tak sie stało? skoro robie wszystko jak należy? Magnes łapie. a z tym węglikiem to sprawdzimy wydaje mi się że wyczucie mam ale cóż :D

@Ignasy: to wiecej niż pewne
@morghul: Zahartował lub uległ podobnemu procesowi. Zdarzało mi się tak, gdy wierciłem złym lub tępym wiertłem. Przy kolejnym (poprawiającym) wierceniu wiertło bardzo szybko uległo stępieniu, dlatego opłacało się wiercić od drugiej strony.

@mophk: Wiercenie ręczne wiertłem węglikowym to głupota, ponieważ wymaga ono stabilnych warunków, wysokich obrotów i niskiego posuwu względem obrotów. Sam przez przypadek ustawiłem zbyt niskie obroty (ok. 200 zamiast 2000) na precyzyjnej maszynie i tyle wystarczyło by je
@Erk700: to chyba mam wiertarkę taką co to ogarnie. rzecz w tym, że od drugiej strony nowe wiertło nic nie robiło praktycznie. w poniedziałek podjade do jakiegoś zakładu i tyle bo to jakas już patola jest.
i na dużych obrotach spróbuj


@mophk: Kup coś tańszego np Irwina Titan lub Cobalt i sprawdź bo po przeczytaniu całego wątku aż mi się wierzyć nie chce. Technika dobra więc coś z wiertłem nie tak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anal_i_zator: byl irwin na samym początku. jedyne wiertlo ktore cos robilo to bylo 4mm jak bylo już ugryzione mniejszymi wiertłami.

duze obroty nie dają żadnego efektu, nawet ciepla.
@miastowu: udało sie ale trzeba było wziać stołową wiertarkę. byłem w dwóch miejscach. trzeba nawiercić i dolną podstawkę i górną bo ta ryzenowa nie zagra z tymi kołkami (tak wiem, debil ze nie sprawdził).

ogolnie wiertła dają radę tylko trzeba je naostrzyć i wziać stołową i JAKOŚ idzie. w pierwszym miejscu gość mowił ze w "uj twardy materiał" i po 1 otworze musiał praktycznie ostrzyć wiertło, i że ogolnie sie nie
mophk - @miastowu: udało sie ale trzeba było wziać stołową wiertarkę. byłem w dwóch m...

źródło: comment_Gya2y0J8ksLH5JpYXfaZdCqnz0Eq4HPw.jpg

Pobierz