Wpis z mikrobloga

  • 0
Chce podłączyć głośniki 2.1 Logitech z333 do Smart TV z Samsunga przez mini jack, ale nie działa. Szukałem w google ale niczego prócz wysrywow z elektrody nie znalazłem (picrel, powinni spalić to forum ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Znalazłem też, że trzeba konwerter analogowy->cyfrowy ale w tym konwerterze są tylko wejścia na chinche, a u mnie chinche wchodzą do subwoofera z którego wychodzi mini jack. Ktoś coś podpowie? ( ͡º ͜ʖ͡º) #elektrodacontent #elektroda #elektronika
Wojot - Chce podłączyć głośniki 2.1 Logitech z333 do Smart TV z Samsunga przez mini j...

źródło: comment_C7dTXx3eZZncQEVTMH8ViubasO2WhbOs.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bezlofficial są dwa, jak podpinam do obu to nic nie słychać. Przy jednym jest narysowany schemat podłączenia chinchow - video i dwóch kanałów audio a przy drugim dwóch kanałów audio. Są też przejściówki z 2xchinch do mini jack ale jak podpinam same głośniki bez subwoofera przez chinche i przejściówkę to nic to nie daje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bezlofficial nie sprawdzałem, spróbuję popołudniu. Ogólnie jeżeli to prawda z konwerterem, to dziwna polityka firmy, czyżby chcieli zmusić do zakupu bezprzewodowych głośników?
  • Odpowiedz
@Wojot: ciezko stwierdzic, dowiemy sie jak podlaczysz zwykle sluchawki do ktoregos z tych gniazd. A i nie mozesz podlaczyc glosnikow bezposrednie bez suba, tam w nim jest koncowka ktora napedza te glosniki. Z subwoofera wychodzi jack bezposrednio czy to tez jakis kabel jack--->cinch?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bezlofficial głośniki są podpięte chinchami do subwoofera a z subwoofera wychodzi kabel mini jack do którego jak się podepnie poprzedni tv albo telefon to normalnie słuchać.
  • Odpowiedz
@Wojot: Podaj model TV. W większości nowszych TV nie ma już analogowego wyjścia audio, przeważnie jest spdif optycznie lub elektrycznie, a tego bez konwertera nie podłączysz bezpośrednio do głośników.
  • Odpowiedz
UE55NU7102


@Wojot: Z tego co widać w manualu to ma tylko analogowe wejście audio na potrzeby źródła "component" i "composite". Z wyjść audio ma optyczny spdif i aby mieć analogiwe audio potrzeby taki konwerter. Ale to jeszcze wypadało by potwierdzić zdjęciem złącz w TV bo pdfy są lekko nieaktualne i dotyczą kilku modeli.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dktr okej popołudniu wstawię zdjęcie :) czyli ten konwerter do sieci, do niego mini jack z głośników w wejście słuchawkowe, a z konwertera do tv złączem spdif?
  • Odpowiedz