Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś nie wierzy, ze tzw. patriotyczna prawica sumiennie pracuje na zniszczenie wizerunku Polski na świecie to sprawa z ambasador Mosbacher powinna otworzyć mu oczy.

Oto mamy dziennikarza oskarżonego o propagowanie nazizmu w sytuacji, kiedy go demaskował. Ambasador USA interweniuje w tej sprawie, bo TVN to amerykańska stacja. W tym momencie na chwilę odłóżmy spór o to, czy oskarżenie jest słuszne czy nie i czy ktoś komuś dał pieniądze na zorganizowanie tych urodzin. Skupmy się za to, jak zostało to przez polską prawicę rozegrane.

W normalnym scenariuszu dziennikarz zostaje zwolniony z zarzutów i sprawa się kończy.

W scenariuszu polskiej prawicy dziennikarz zostaje zwolniony z zarzutów, ale:
- posłuszne władzy media rozpoczynają nagonkę na ambasador, że nie powinna się wtrącać, my możemy sobie suwerennie prześladować zagraniczne koncerny
- sympatyzujący z władza internetowi hejterzy zaczynają ją lżyć, a przede wszystkim wytykać (domniemane) żydowskie pochodzenie, a to wszystko w kontekście nazizmu!

Obraz, jaki idzie w świat jest taki:
- Polska ma problem z nazizmem (mimo, ze to malutka grupka, sprawa jest już na czołówkach dzienników)
- Polska chroni nazistow, za to prześladuje dziennikarzy ich tropiących
- Polska to kraj antysemicki, w normalnym kraju nikt nie wytyka nikomu żydowskiego pochodzenia (domniemanego)

Dodajmy do tego skandal z ustawą IPN i w świadomości przeciętnego obywatela zachodu tym razem naprawdę Polska wychodzi na ten kraj, który mordował Żydów w czasie IIWŚ. Skoro dzisiaj bronią nazistow, a prześladują ambasadorów za żydowskie pochodzenie, to musieli być nazistami w przeszłości.

Dodaję hasztagi o bece, ale tu w sumie nie ma się z czego śmiać. Te zniszczenia wizerunku Polski trudno będzie naprawić.

#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #4konserwy #pis #dobrazmiana #polityka #usa #zydzi
  • 28
  • Odpowiedz
- sympatyzujący z władza internetowi hejterzy zaczynają ją lżyć, a przede wszystkim wytykać (domniemane) żydowskie pochodzenie, a to wszystko w kontekście nazizmu!


@szyy: Szczerze mówiąc jak zobaczyłem znalezisko to dokładnie o tym samym pomyślałem. Ale czego innego spodziewać się po prawackich głąbach z #4konserwy. Myślenie, nie wspominając nawet o zdolności do wyciągania wniosków przyczynowo-skutkowych u nich nie istnieje.
  • Odpowiedz
@szyy: nikt, ale to nikt, nie zrobił tyle szkód dla wizerunku Polski co PIS i jego klakierzy.

Poczynając od sporu z wszystkimi ważnymi graczami UE, chamskim obrażaniem dumnego narodu francuskiego, ze uczyliśmy ich jeść widelcami, odwoływaniem wygranych przetargów, insynuowaniu, ze sprzedają okręty za złotówkę, robieniu w publicznej telewizji z niemcow i całego zachodu wrogie Polski, a kończąc na rozpropagowaniu zwrotu polskie obozy śmierci i zrobieniem z Polaków antysemitów.

Powiedzmy sobie szczerze,
  • Odpowiedz
@szyy: Ale to jest znany dobrze fakt, że polska prawica potrafi zniszczyć jakąkolwiek rzecz, z której Polska mogłaby być dumna:

- Magdalenka

Dogadanie się opozycji z komunistami, co doprowadza do zakończenia w Polsce komunizmu. Obalenie systemu bez użycia broni, atakowania, konfliktu zbrojnego itd..

jak widzi prawica?

HURR DURR, PRZY WÓDCE LESZKE Z MICHNIKIEM!!

- Prezydent Lech Wałęsa

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na Świecie, jeden z głównych graczy Solidarności, Pierwszy wybrany
  • Odpowiedz
  • 46
@grubson234567: mnie ten antysemityzm najbardziej #!$%@?. Zaangażowałem się mocno na Twitterze w kampanie przekonywania, ze Polacy wcale nie są antysemitami. Ale wystarczy wejść w dowolny dzień na wykopie, żeby na głównej stronie zobaczyć obrzydliwy antysemityzm.

Jak jakiś Żyd zrobi coś źle to od razu wiadomo, ze wszyscy są tacy sami (ta zasada oczywiście nie odnosi się do Polaków, jak był Polak-szmalcownik to nie można uogólniać).

W czasie IIWŚ getta to były
  • Odpowiedz
@grubson234567: to jechanie od żydostwa to był dla mnie najgorszy punkt. Jak w ogóle można? Przecież to jest tak, jak Kowalski czy inny dres który próbuje pokazać swoją honorowośc i nie pytany mówi "wie pani redaktor ja to nigdy kobiety nie uderzyłem". Normalny człowiek nie pomyśli nawet o tym, nie zastanawia się, nie rozpatruje dysktuanta w kwestiach tego czy jest żydem czy niemcem czy rosjaninem, jeżeli rozmowa jest niezwiązana z tym
  • Odpowiedz
@szyy: Oczywiście całkowitym zbiegiem okoliczności jest też fakt, że najbardziej na zepsuciu stosunków Polski z USA zyskałaby Rosja. Polskie konserwy wcale nie są nakręcane przez rosyjskie boty, ani trochę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zaangażowałem się mocno na Twitterze w kampanie przekonywania, ze Polacy wcale nie są antysemitami.


@szyy: Ale są. Kilka lat temu wydawało się, że to mija, ale wystarczyło trochę stężonej kremlowskiej propagandy i rządów pożal sie Boże prawicy i to wróciło. Ludzie się nic a nic nie uczą z historii (bo też i nie znają historii). Tak samo Polaków w końcu XIX wieku wytresowała ruska antysemicka propaganda (nie bez udziału KK, oczywiście).
  • Odpowiedz
@szyy: Nawet jak te dzikusy stracą władzę, to smród będzie się ciągnął za naszym krajem jeszcze długo, Polska miała wstać z kolan a leży z twarzą w błocie.
  • Odpowiedz
Ale to jest znany dobrze fakt, że polska prawica potrafi zniszczyć jakąkolwiek rzecz, z której Polska mogłaby być dumna:


@Goofas: najgorsze, że w sumie co dali sami? Jakie elity? Jakie osobistości? Lech Kaczyński? Poniekąd, z przymrużeniem oka, pewne wypowiedzi na temat gruzji czy konstytucji obecnie można uznać za nieidiotyczne.

Pilecki? No, ale przy okazji wyciągneli Burego i reszte gówna. Ze świata nauki? Wolniewicz? Ok filozof, ale politycznie miał poglądy starego dziada.
  • Odpowiedz
@szyy: Jup, nic dodać nic ująć. To jest wręcz komedia - PiS zaczyna rządzić z hasłami o "wzmocnieniu i odkłamywaniu" wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, a nikt, #!$%@? NIKT nie ma takich "zasług" w cementowaniu mitu "Polska to kraj antysemicki, w czasie wojny ramię w ramię z Hitlerem mordowali Żydów"... jak PiS - skrajnie idiotyczna ustawa o IPN, skrajnie idiotyczna akcja PRowa którą próbowali tę aferę przykryć, wreszcie skrajnie idiotyczne pompowanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@szyy: szkoda strzępić ryja, skonfliktują się ze wszystkimi, zepsują opinię, a potem będą mówić że jest zajebiście i w ogóle kogo to obchodzi, że źle o nas mówią, a krytyka to skowyt lewactwa.
  • Odpowiedz