Wpis z mikrobloga

Uważajcie na zakup ratalny....
Sytuacja wyglądała tak przyszłam po konkretny wybrany tel ale doradca zaproponował inny telewizor i generalnie wizualnie mi się nawet spodobał wiec zdecydowałam się na polecony przez niego, nabił mi dany tel na kartę z która kazał doradca się udać do stanowiska gdzie udzielają sprzedaży na raty, przed pytał mnie się czy chce dodatkowo ubezpieczenie od razu stanowczo powiedziałam ze nie chce, poszłam do kasy by zakup wziąć na raty, pani wyliczyła mi jaka wyjdzie rata miesięcznie nie informując mnie nawet i tym ze doliczyła ubezpieczenie najdroższe możliwe za 1015 zl, cena mi odpowiadała nie była dla mnie przerażająca wiec nie liczyłam nic po przeczytaniu dok w domu zorientowałam się ze dałam się naciągnąć ban ubezpieczenie którego nie chciałam i teraz muszę iść robić zwrot towaru jak nie uda się załatwić odstąpienia ubezpieczenia w sklepie ....
Czy ktoś miał podobne akcje ?

#rtveuroagd #euroagd #agd #oszustwo #oszusci #ubezpieczenia
  • 8
@dabbie19 z tego co kojarze, masz miesiac zeby zrezygnowac z tego pakietu ubezpieczenia. Kilka lat wstecz robilem tak po zakupie telefonu i generalnie nie bylo z tym zadnego problemu. Dziala to jedynie w taki sposob ze wysokosc i ilosc rat zostaja bez zmian a oni odsylaja kwote ubezpieczenia na podane przez Ciebie konto. W zasadzie to troche jak pozyczka 0%
@dabbie19: następnym razem policz na kalkulatorze ile więcej Ci wyniesie niż biorąc za gotówkę.
Ma stronie internetowej ostatnio mieli promocje „rata lekka jak piórko” wtedy można było wziąć produkt z RRSO 0%.
@ja_caly_na_biaIo mozesz miec tutaj racje, ale czy sklep stacjonarny nie jest w takim przypadku uznany jako 'siedziba firmy' w wiekszosci przypadkow 2tyg. odstapienie od umowy lapie sie przy sprzedazy internetowej, nie stacjonarnej. Moze zaden ze mnie specjalista w tej branzy aczkolwiek ja zalatwilem to w taki sposob jaki opisalem wyzej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zmijek337: nie - ponieważ nie zawierasz umowy ratalnej z firmą, która sprzedaje Ci produkt tylko z pracownikiem banku, który znajduje się poza placówką bankową - czyli poza siedzibą firmy.

Poza tym równie dobrze możesz zamówić i opłacić produkt i odebrać w placówce. Dalej masz dwa tygodnie, ponieważ umowę zawarłeś w domu, na odległość. W placówce tylko odebrałeś.

To akurat warto wiedzieć.
@dabbie19
Żadne ubezpieczenie, oprócz OC, nie jest obowiązkowe i możesz odstąpić od niego w ciągu 30 dni. Sklep w którym zawierales umowę jest pośrednikiem kredytowym i masz 14 dni na odstąpienie od umowy.

Generalnie ubezpieczenie sprzętu, w zależności od brokera, jest dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że czyta się OWU i wie jak je zgłosić. Jeśli rzeczywiście nie zostałaś poinformowana o doliczeniu ubezpieczenia przy symulacji, to od razu napisz skargę na Bok danego
Zrobiłam najzwyczajnej w świecie zwrot towaru i odstąpienie od umowy z bankiem, odstępując od umowy z bankiem anuluje się durne ubezpieczenie.
Odstępując od samego ubezpieczenia nie wyglada to fak kolorowo ubezpieczyciel by nie zwrócił całości z ubezpieczenienie bo w tym ubezpieczeniu jakby były wliczone odsetki rat, jak ktoś to wsYatko dobrze przeanalizuje to zrozumie, w sklepie oczywiście straszenie ze będę moec zła historie kredytowa za rozwiązanie umowy ponoszę koszty manipulacji i czegoś