Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie.

Spędziłem prawie połowę życia mieszkając w stanach, więc wybaczcie mi za moją pisownie. Miesiąc temu wróciłem do Polski i jestem bardzo zniesmaczonymi tym jak ludzie się tutaj żyją. Nie mówię tutaj o zarobkach i biedzie, tylko o tym, jak społeczeństwo Polskie, które wzoruje się na zachodnich wzorcach jest zamknięte w sobie i zacofane.

Pierwszy przykład z brzegu - mieszkając w stanach na porządku dziennym jest podejście do obcej kobiety, która wpadła nam w oko, aby ją poznać. Zazwyczaj wygląda to tak, że patrzycie się na siebie, ona się uśmiecha, ty jako facet podchodzisz i zaczynasz rozmowę. Jeśli się sobie nie spodobacie to dziewczyna daje ci to delikatnie do zrozumienia - cała sytuacja przebiega w miłej atmosferze, a dziewczyny przeważnie są uśmiechnięte i bardzo miłe w rozmowie. Nawet gdy się sobie nie spodobacie - one nie powiedzą nic chamskiego. Jestem bardzo otwartym człowiekiem, mam naprawdę wielu znajomych i koleżanek w stanach, więc wiem jak się prowadzi kulturalną rozmowę.

Jak już mówiłem - miesiąc temu wróciłem do Polski. Jeździłem trochę po mieście autobusami, tramwajami, odwiedziłem duże galerie. Myślałem, że tutaj również na porządku dziennym są rozmowy z nieznajomymi. Zagadałem do kilkunastu kobiet w moim wieku, czyli na oko 20-25 latek i w życiu nie spotkałem się z taką ilością chamstwa, jak tutaj w Polsce. Mówię tutaj o zwykłym podrywie w dzień w miejscach publicznych. Kobiety tutaj praktycznie non stop patrzą się w telefony, a jak podejdziesz i zagadasz to najpierw patrzy się na ciebie tak, jakbyś był jakimś przestępcą i zaraz miał wyciągnąć nóż i wbić jej w brzuch, a po chwili wypala z tekstem, żebym się odczepił. To jest najłagodniejsza wersja, parę razy usłyszałem "odbija Ci?", albo "weź #!$%@?, nie znam Cię".

Najgorsi są ludzie w autobusie, każdy niby nie zwraca na ciebie uwagi i zajmuje się swoimi sprawami. Podchodzisz do obcej kobiety, a nagle wszyscy kierują uwagę na ciebie jakbyś zrobił coś zakazanego i bacznie obserwują, starają się podsłuchać waszą rozmowę. Udało mi się jednak poznać tutaj kolegę (Pozdrawiam Cię Marek jeśli to czytasz), który przybił mi piątkę w autobusie, po tym jak zagadałem do jednej z dziewczyn i zostałem chamsko odrzucony jakbym zrobił coś złego.

Powiem szczerze - na kilkanaście rozmów które odbyłem, tylko 4 odbywały się w miłej atmosferze, w których kobiety były naprawdę miłe i uradowane rozmową. Dwie z nich grzecznie mi odmówiły, ponieważ miały chłopaka, z kolejnymi dwoma byłem na spotkaniu, na którym również było miło.

Pozostałe? Większość była bardzo niemiła, jak już mówiłem. Ja rozumie, że mogłem się niespodobać. Daleko mi do przystojnego faceta, ale jestem zadbany. Moim zdaniem to nie powód, aby używać wulgaryzmów w celu odprawienia obcej osoby. Po miesiącu w Polsce szczerze mówiąc odechciało mi się poznawać jakiekolwiek kobiety tutaj.

Dlatego mam do was pytanie panowie. Może wydać wam się śmieszne, ale ja naprawdę nie wiem. W jaki sposób można poznać fajne dziewczyny w Polsce? Nie mogę imprezować, ponieważ przez chorobę nie mogę pić alkoholu. Wszystkie kluby i bary odpadają. Widziałem, że tutaj też korzystacie z tindera, ale po rozmowach z Polkami dowiedziałem się, że tutaj korzystacie z tej aplikacji w innym celu. Trochę mnie to zaskoczyło, ponieważ u nas w stanach tinder to nic innego jak używany w celu "booty call"
(nie wiem jaki jest Polski odpowiednik tego słowa - w skrócie - spotkanie w celu seksu). Natomiast tutaj dziewczyny na tinderze szukają stałych relacji.

Dlaczego zagadywanie w dzień jest tak źle tutaj odbierane?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Też nad tym ubolewam, kultura jest taka a nie inna, zagadywanie na ulicy jest utożsamiane z desperacją. Zapisz się na jakieś zajęcia dodatkowe, język - tam najłatwiej poznać, ale to wszystko ruletka bo równie dobrze mogą chodzić tam wieloryby. Najpewniejszy sposób - poznawanie przez znajomych.
  • Odpowiedz