Wpis z mikrobloga

10 października zamówiłem z gearbest telefon, który został wysłany 18tego. Tak się składa że tracking kończy się na 29 października i telefonu jak nie było tak nie ma. Składałem bezskutecznie kilka interwencji. Gearbest każe mi czekać do 17 tego grudnia i proponuję zwrot pieniędzy dopiero tego dnia. Czy mogę zrezygnować z zamówienia wcześniej? Czy ktoś tak robił? Gearbest ignoruje wszystkie moje pytania na ten temat i każe czekać jeszcze ponad miesiąc.
#gearbest #oneplus
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DomeN nie mam już ciśnienia, Pan Słoń z wykopu uratował mojego lg g6 więc jak na razie ten tel mi wystarcza. Tylko chciałbym żeby gearbest oddał mi pieniądze.
  • Odpowiedz
@betaTrx: nie musieli wszyscy wybrać tej samej przesyłki to po 1, nie musieli wszyscy mieć nadanej paczki w ten sam dzień to po 2.

priority Line to przesyłka której zadaniem jest ominięcie opłat VAT, a nie prędkość. W okresie października-listopada zawsze następuje wydłużenie czasu dostarczenia.

w przyszłym tygodniu jeżeli do ciebie dojdzie telefon to będzie dobry czas (30 dni od wysłania) nie masz czym się przejmować tylko cierpliwie czekać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@betaTrx: jeżeli nie ma ciśnienia to spoko, ale właśnie podobnej sytuacji się obawiałem. Mimo wszystko życzę, żeby szybko się ogarnęli albo oddali kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wish666 mieli wysłane dokładnie tego samego dnia 18 października z opcją priority line i też Dhlem. 29 października mają te same statusy a kolejne już 2 dni później. Po tygodniu telefony trafiły już do odbiorców. Tylko w moim tracking urywa się tego dnia. Oczywiście mogę jeszcze chwilę zaczekać. Nawet sam pisałem do Gearbest że bez problemu doczekam 25 dni roboczych od wysyłki. Ale oni twierdzą że mam czekać do 17tego grudnia a
  • Odpowiedz
@betaTrx: jeszcze raz powtarzam:
priority Line to przesyłka której zadaniem jest ominięcie opłat VAT, a nie prędkość. W okresie października-listopada zawsze następuje wydłużenie czasu dostarczenia.

kasy nie dostaniesz wcześniej niż po 60 dniach od wysłania jeżeli nie dostaniesz przesyłki i o ile płaciłeś paypalem - taka jest prawda
Poza tym jak byk z trackingu wynika, że 18-10 została przesyłka NADANA a nie wysłana, mogła się nie zmieścić i poszła dopiero tydzień
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wish666 ależ ja to doskonale wiem, więc nie musisz jeszcze raz powtarzać. Skoro występuje wydłużenie czasu dostawy to Gearbest mógłby to uwzględnić. Kiedy kupowałem było 10-20 DR, teraz zmienili na 15-25 DR i w porządku. Ja nie chciałem od nich pieniędzy już teraz tylko po upływie 25 dni roboczych od wysyłki. Ale Ty teraz piszesz o 60 dniach kalendarzowych, pewnie na podstawie swoich doświadczeń więc wiem mniej więcej czego się spodziewać. Zamawiałem
  • Odpowiedz
@betaTrx: nie umiesz czytać ze zrozumieniem
to nie był ten sam transport bo tobie wysłali 23-10
nie wiem jak liczysz ale dla mnie to minęło max 15 dni roboczych od wysyłki. ale pewno ty znasz inną matematykę
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wish666 Ok nadana 18tego a nie wysłana. Ale to jest ten sam transport. Wszystkie statusy się pokrywają. Nie umiem czytać ze zrozumieniem, nie znam matematyki, chcesz jeszcze dodać coś przydatnego? Uczepiles się tego że napisałem że wysłana 18tego zamiast nadana a czy ja gdzieś podaję termin kiedy chce pieniądze od gearbest poza tym że 25 DR od wysyłki?
  • Odpowiedz
@betaTrx: dziwna ta przesyłka, ale jak kolega wspomniał. Źle trafisz to będziesz czekał i 2 miesiące. Ludzie teraz myślą, że każda paczka idzie maks 2 tygodnie :) A jednak nadal zdarzają się obsuwy, na które nie ma prostej odpowiedzi.
  • Odpowiedz