Wpis z mikrobloga

  • 0
Czy biorąc komputer dla teściów ( wiadomo, podstawowe użytkowanie, bardziej chodzi o to, żeby działał długo działał ) do mniej więcej 2000-2100 bardziej skupić się na RAM, procku, czy dysku SSD ( zakładając, że nie można mieć wszystkiego( ͡º ͜ʖ͡º) ). #komputery #informatyka #laptopy #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
@qjava Jeśli budżet ograniczony to skup się na tym, żeby wszystko zbalansować, zamiast tworzyć wąskie gardło windując jeden z podzespołów. IMO, SSD to najgorszy pomysł z powodu podanego wyżej plus faktu, że wciąż stosunek cena:pojemność nie jest korzystny, więc wtopisz dużo i tak już ograniczonego budżetu. Jeśli już, zwykły, talerzowy HDD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lech1991: @qjava: co w efekcie sprawi że jak będziesz mieć nawet 8GB Ramu i niezły procesor komputer będzie mulic jak syn. . Wydajność załatwisz przede wszystkim ssd potem ram na końcu CPU. Nie sprzedają teraz takich hybryd że procesor będzie papierowy.
  • Odpowiedz
  • 1
@lech1991 SSD to obowiązkowo, ceny nie są już tak wysokie. Wczoraj na xkomie był 480gb za 269 zł. 240gb spokojnie dostaniesz za 180 zł. Więcej do zwykłego użytkowania dla rodziców potrzebne nie jest, a komputer będzie działał dużo płynniej.
  • Odpowiedz
@Koliat
@widmowy_dziobak
@conTEq

Jeśli ma służyć długo i dla osób średnio ogarniętych, to zakładam, że dysk szybko się zapełni, bo nikt nie będzie niczego usuwał (sam tego doświadczyłem u rodzinki), więc prędzej czy później na mniejszym SSD (w porównaniu do HDD o tej samej cenie) miejsce się skończy. Jeśli ma służyć do takiego użytkowania, jak opisał OP, jedyne czego może braknąć to właśnie miejsca na dysku, a nie wydajności. Jak dla mnie
  • Odpowiedz
@lech1991: Wystarczy uruchomić storage sense w Win10 przy konfiguracji i będzie czyścić się samo raz na miesiąc. SSD 250GB tak łatwo nie zapełnią, przy takim użytkowaniu.
  • Odpowiedz
@lech1991: Z tego co się orientuje coraz ciężej dostać dysk hdd poniżej 500 gb. Są one nawet często droższe niż 240gb ssd. Serio 240gb tyle wystarczy, nawet jeżeli raz na rok/dwa lata będzie musiał pojechać do teściów przeczyścić lub szybciej wrzucić recovery.

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@NTT_System myślałem, że tag #laptopy wyjaśni, ale jeśli nie, to wyjaśniam: chodziło o laptopa ;-)
Ale dzięki, mimo wszytko nie jest to konfiguracja, której szukam;)( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz