Wpis z mikrobloga

@koomeet: Komputer głównie pod: C4D, Vray, Unreal, Zbrush, 3DMax ewentualnie maya, Unity, After Effect, Photoshop.

Na razie chcę ogarnąć dwa warianty jeden do 6k i drugi do powiedzmy 8k.

Ten za 8k może wyglądać tak:

Procesor:AMD Ryzen 7 2700X /3.7GHz, AM4, BOX
Chłodzenie: bequiet! Dark Rock 4 PRO
Płyta główna: MSI B450 Tomahawk /AMD B450, DDR4, AM4
Pamięć RAM: G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL14 Ripjaws5
Druga Pamięć RAM: G.Skill 16GB
@Ursus-maritimus: Ja składałem. Od razu mówię, że także sobie gram. Nie jakoś maniakalnie ale jednak. Co do sprzętu to wygląda to tak: Ryzen 1700X za 900PLN w zeszłym roku w USA, Ram PNY Anarchy 3200(chodzi na 2933) 2x8GB w USA, WD Blue SSD M2 500GB także w USA ok 90USD. Ten sprzęt przyjechał do mnie w tym roku za pomocą brata.
Aorus AX370-GAMING 5 za 385 PLN w https://www.ebay.pl/usr/parts-4pcs?_trksid=p2057872.m2749.l2754 NIby refurbished
@Ursus-maritimus: ja mam zawsze zdziwko dlaczego przy takim zestawie nie brać 500gb ssd? Wiem, żę pewnie chcesz tylko system i aplikacje tam posadzić, ale mimo wszytko pozostałe dyski możesz dokładać kiedy pasi, a m.2 trochę ciężej. Gdzieś jakieś testy chłodzenia widziałem i chyba Noctua wypadała lepiej, ale nie mogę się dokopać. Wiem, ze amd w adobach sprawia trochę problemów. W c4d bawiłem się tylko na intelach (powiedzmy, ze używam mayi i
@Ursus-maritimus: o stary, 16GB RAM pod grafikę to miałem w kompie z 8 lat temu. Teraz mam 64GB i to dalej mało, w pracy obecnie mam tyle samo i regularnie zapycham ram tak, że wskakuje na swapa i wszystko zaczyna mulić. Jak nie robisz symulacji to może aż tak dużo nie potrzebujesz, ale nie brał bym mniej niż 32GB. Do grafiki przede wszystkim ilość, nie szybkość. 128GB też w pracy kiedyś