Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady, kupiłem auto i jestem jego właścicielem, jako młody kierowca za OC muszę zapłacić sporo, czy jest możliwość dodania mojego brata, który ma 15 lat bezwypadkowej jazdy i ma zniżki, jako współwłaściciela i tym samym za moje auto zapłacić mniejsze OC?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #ubezpieczenie
  • 9
  • Odpowiedz
@fromasz56: Przecież to idiotyzm. Prościej jest dopisać brata do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela, wyjdzie na to samo i bez zbędnego prawniczego #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Pangia: To teraz na spokojnie pomyśl co będzie trzeba okazać w wydziale komunikacji lub starostwie skoro kupiła pojazd jedna osoba, a do dowodu rejestracyjnego chciałaby dopisać drugą.
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Nie pamiętam, było to 5 lat temu, ale jakoś ani ja, ani mój ojciec nie lataliśmy z papierami do wydziału komunikacji po to, żeby mnie wpisać do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela. A jak teraz na szybkości patrzę po necie, to jest to kwestia wypełnienia jednego kwitka.
  • Odpowiedz
@Pangia: Tak, wlasnie najszybciej i jednym kwitkiem mozna zrobic umowe darowizny 1/2 lub 1/4 pojazdu i okazac przy rejestracji, ze pojazd ma juz dwoch wlasciciela i rejestrujemy na dwoch.

O ile sie nie pomyslalo wczesniej i nie wpisalo na umowie/fakturze dwoch kupujacych.

Musi byc jakas umowa w swietle, ktorej brat stał się chociaz w czesci wlascicielem.
  • Odpowiedz