Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki i Mirabelki!

Grzebiąc w zakamarkach mojego rodzinnego domu znalazłem stary zegarek.
Jako, że nie bardzo się znam na zegarkach (ale wiem co nieco) chciałbym, żebyście popatrzyli i ocenili czy ma to jakąś wartość prócz oczywiście tej sentymentalnej (zegarek prawdopodobnie dziadka) zegarek z zewnątrz wygląda przeciętnie ale mechanizm w środku jest moim zdaniem przepiękny, chciałem sprawdzić czy działa ale uchwycik do nakręcania jest urwany mam go ale osobno.
Zapraszam do dyskusji

#omega #zegarkiboners #strychcontent
Sqize - Siemanko Mirki i Mirabelki!

Grzebiąc w zakamarkach mojego rodzinnego domu ...

źródło: comment_BrDEZ2ZrXiuP9ahaVQJ5AKRJgNQwJEvS.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sqize: Mam podobną, kupioną przez dziadka w Szwajcarii w czasie II wojny światowej. Trochę bardziej postarzona tarcza. Na allegro za 400-500zł widziałem w dobrym stanie.
  • Odpowiedz
@Sqize: @Del: tak czy inaczej piękny kawałek historii i warto trzymać. Ja mam jedną mołnię po dziadku, z końca produkcji gdy ruscy odwalali fuszerę, wygląda kiepsko bo ma serio paskudny mechanizm (płyty mają nawet niefrezowane brzegi) ale chodzi dobrze i trzymam ją jako pamiątkę :)
A najładniejsze zegarki kieszonkowe robili amerykanie. U nich frezowanie płyt, szatony, wymyślne szlify na mechanizmach było normą.
thewickerman88 - @Sqize: @Del: tak czy inaczej piękny kawałek historii i warto trzyma...

źródło: comment_zq5q94UfHAqVtzK7Z8mkPwtW16N2g0cf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thewickerman88: Nie mam zamiaru. Mało tego, mam zamiast go kiedyś odrestaurować (przede wszystkim szkiełko, bo zaszło jakoś tak na brązowo).
  • Odpowiedz