Wpis z mikrobloga

@EstradaOrNada: @Koliat: @Sztandarsky: @husky83: ok ma to sens dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) to może teraz drugie pytanie skoro to jest ok.

Na klicentach gdzie używają programu pracujacego na tej baze (Symfonia). program stranie "muli" ale to tak że trzeba czekać strasznie długo za najmniejszymi rzeczami. Połączenie s serwerem jest ok, komputery czy to na nowych czy na starszych działą to tak samo wolno
@Cisiur: ok a baza ma "jaki wiek" - kiedy powstała? Ile ma teraz rozmiaru? Może faktycznie jakiś "maintance" trzeba zrobić - przeczyścić ja z różnych badziewi. Ja na postgresql regularnie odpalam vacuum. Ewentualnie może jakieś cache na klientach - nie wiem :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cisiur: sprawdz jakie query leci od strony aplikacji i na start activity monitor, moze cos leci w trakcie, co blokuje dostep
@Cisiur: To normalne zachowanie. Możesz ustawić maksymalną wartość pamięci, którą zajmie sql server. Od strony gui ssms w server properties, zakładka memory, albo poprzez sp_configure 'max server memory', value;
@Cisiur: SQL Server po kliknieciu prawym na server w SQL Management Studio tam w jednej z zakladek mozna okreslic max memory. Ogolnie to ile mu przydzielisz tyle wsunie i nie zwolni nawet jak nic nie robi.