Wpis z mikrobloga

@Orjon_MIUI: szukam jakiejś alternatywy dlla eu i global. Miuipro wygląda dośc ciekawie.
Mam w związku z tym parę pytań:
mam Redmi Note 5 PRO i najnowszy ROM eu czy grozi mi anti rollback przy instalacji miuipro?
Ile kosztuje miuipro i jak się odbywa zakup?
Czy jest po polsku instrukcja instalacji miuipro?
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gebhard: arb niestety jest, musisz wywalic z skryptu instalacje firmware. kosztuje 1,5 dolara na miesiąc lub 15 na rok, kupić możesz np. poprzez PayPal, potem podsylasz im formularz z zrzutem ekranu i aktywują ci dostęp. Potem jak już masz ROM to instalacja tak jak miuipolska - jeśli masz już miuipolska to tylko wipe data, dalvik i cache i lecisz, jak nie to format data jeszcze przedtem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gebhard: musisz wypakować z paczki plik updater-script (META-INF/com/google/android), otworzyć go w jakimś edytorze tekstu i wywalić linijki instalujące pliki z katalogu firmware-update
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: tylko że jest problem, nigdzie nie widzę tego pliku. updater-script (META-INF/com/google/android), nic takiego nigdzie nie mam. Wchodzę w Recovery poprzez przeglądarkę plików.
  • Odpowiedz
Aha, rozumiem. Czyli teraz założe konto na miuipro, dokonam płatności, na razie za miesiąc zobaczę czy mi będzie odpowiadać i później zajmę się ROMem
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: te płatności to masakra. Po rusku coś tam pisze, nie idzie tego przetłumaczyć. Piszą żeby na forum nie wrzucać żadnych screenów z płatności, nie wiem jak to najlepiej załatwić. Mój angielski też idzie przez tłumacza.
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: Płatność dokonana przed chwilą, screen wysłany z płatności. Na razie wziąłem na miesiąc, zobaczę co i jak.
Przed instalacją mam parę pytań:
przede wszystkim czy muszę przy każdej aktualizacji, pierwsze co robić to usuwać plik updater-script, czy tylko to się robi raz, przy pierwszej instalacji?
Poza tym czy tam są aktualizacje OTA? Jeśli tak, to jak to się ma do usuwania tego pliku z firmware, jeśli usuwa go się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gebhard: pliku się nie usuwa, nie zainstalujesz inaczej tego romu. Jeśli chcesz uniknąć arb to po prostu musisz ten plik zedytowac. No i niestety musisz to robić przy każdej instalacji, chyba że nie chce ci się grzebać no to cóż, bedzie arb. OTA jest. Stable chyba już nie robią, tylko dev.
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: czytam to ich forum na miuipro przez translatora i niewiele z tego rozumiem.
Mam anti: 4, jeśli zainstaluje najnowszy ich ROM grozi mi cegła z powodu anti rollback?
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: już zainstalowałem i jestem pod wrażeniem. Szybkość, mnogość ustawień, ogólnie jak na razie super.
Nie wiem jak z bezpieczeństwem, podchodzę z dystansem do ROMów niewiadomego pochodzenia, nie wiadomo co tam mają w środku.
Czy na miuipro potrzebny bloker reklam, czy ma już coś wbudowanego? Magisk instalować tak jak na eu?
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: Wszystko pięknie i ładnie. Ma trochę jakichś drobnych błędów, ale jak na razie nie są jakimś specjalnym problemem. Na początku miałem problem z netem, nie łączyło, teraz jest okej.
Niepokoi mnie coś innego, mianowicie "aktualizacje". Są w nich usługi których nie można wyłączyć poprzez SD Maid, nie można też zamrozić aktualizacji. Poprzez systemowy firewall nie można też odciąć im dostępu do neta. Zainstalowałem teraz alternatywny firewall i będę testował
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gebhard: niestety nie, musiałbyś sprawdzić jakimś programem do sprawdzania ruchu sieciowego jak to wygląda. W teorii powinny służyć tylko do ściągnięcia z miuipro najnowszej aktualizacji. PS. dodaj swój nick w aktualizatorze - inaczej nie ściągnie ci OTA (Aktualizacje > Automatyczne aktualizacje > na dole dostęp do OTA)
  • Odpowiedz