Wpis z mikrobloga

Na gitarze gram już sporo, ale przez większość czasu moje "granie" ograniczało się do rifów opartych na powerchordach, zero jakiegoś delikatnie bardziej technicznego grania więc postanowiłem zrobić sobie mały "challenge" i w końcu nauczyć się grać załączoną piosenkę. Jaki jest plan? Codziennie będę ćwiczył tak z 40 minut i tak przez cały miesiąc, nagrywając na koniec ćwiczeń jedno pełne obejście (jak złe by nie było), żeby na koniec miesiąca skleić wszystko w całość i zobaczyć jaki jest progres. Wiem, że w taki sposób nie nauczę się grać lepiej a jedynie będę potrafił zagrać jedną piosenkę, dlatego na rozgrzewkę przed uczeniem się będę ćwiczył skale. W sumie sam jestem ciekaw jakie będą efekty.

Plusujących zawołam za miesiąc z linkiem do nagrania ( ͡° ͜ʖ ͡°) (dajcie kilka plusów, dla motywacji) - pewnie będe co jakiś czas wrzucał swoje wysrywy na temat tego jak #!$%@? mi idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#muzyka #metal #gitara
1qa3edewq4rfghy68ikj - Na gitarze gram już sporo, ale przez większość czasu moje "gra...
  • 4
  • Odpowiedz
@1qa3edewq4rfghy68ikj: do nauki technicznego grania mogę polecić od siebie utwory Death, np. Crystal Mountain, Pull the Plug czy Scavenger of Human Sorrow. Brzmią zdecydowanie lepiej niz to pipiczenie wyżej i do tego można całkiem fajnie sobie umiejętności grania podciągnąć.
Rób do tego ćwiczenia z podręczników Gambale'a, Malmsteena, Friedmana czy Gilberta i będzie zajebiście ;)
  • Odpowiedz
(


@1qa3edewq4rfghy68ikj: Cumplu wołaj przy każdym wpisie ;) Pytanko stricte techniczne. Na jakim tunningu teraz lecisz? Architekci to A#, wiec przechodzac ze stdE na drop A# możesz mieć problem z latajacymi i obijajacymi sie po gryfie strunami. Nastepna kwestia to jakie struny? Bo w okolicach tych dropów to już napewno 60+ chodzi. I ostatnie - czym będziesz nagrywał sygnał? Jakiś DAW, czy tel?
  • Odpowiedz
@Lemartez:
1. Drop A#
2. Struny juz nie pamiętam jakie, bo niestety dość dawno w elektryku zmieniałem, ale pamiętam, że jak je wymieniałem to z myślą właśnie o niskich strojach więc dają radę przy drop A#
3. Całość telefonem - finalną wersję audio przez guitar rig, bo nie chce mi się każdego dnia bawić się w synchronizację a/v
  • Odpowiedz
@1qa3edewq4rfghy68ikj: No ja też myślałem o Cover Challange, ale niestety gitara pod std E ustawiona ... więc nic tylko trzeba kupić coś innego pod inny strój ... (ʘʘ) Tym bardziej że These Colors Dont Run, nie jest niesamowicie trudnym kawałkiem, i trzeba go po prostu ... zmęczyć :P
  • Odpowiedz