Wpis z mikrobloga

Tagi przez kupony zaśmiecone ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mój telefon, LeTV X500, przez ponad rok nie był uruchamiany. Nie chciał się ładować i uruchomić. Zadziałał trick gdzieś znaleziony. Podpiąłem na kilka minut do laptopa, potem do ładowarki, i odpalił.

Trafiłem na stronę, dzięki przeszukiwaniu reddita.
Zainstalowałem wersję ROM 5.9.28s. Modyfikację oryginalnego ROMu usuniętego ze zbędnych rzeczy i zrootowany.
Dzięki temu zaaktualizowałem Androida z wersji 5.1 na 6.0.
No niestety, telefon nadal się przegrzewa, i aplikacje gorzej chodzą. Jego procesor to Mediatek Helio X10 (2.2GHz 8x).
Mam inny telefon z Mediatekiem, Kiicaa Mix za 350 zł, Mediatek taktowany 4x 1.5 GHz i 4x 1.0 GHz, i w nim aplikacje i gry chodzą płynnie i się nie grzeje (na przykładzie Polytopia, przeglądanie mapy ścina w procesorze X10 mocno).

Zastanawiam się nad LineageOS. Może coś oparte na LOS okaże się lepsze? Usunięte bugi itd. Będę musiał poszperać.

#letv #leeco #leree #coolpad #rom #x500 #x600 #lineageos
rukh - Tagi przez kupony zaśmiecone ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mój telefon, LeTV X500, przez ponad ...

źródło: comment_2iiyx1OuZAHhNKU4MGCz0GjXtXJyhllv.jpg

Pobierz
  • 11
Instalacja TWRP przebiegła następująco:
1. pobranie Platform-Tools
2. pobranie TWRP.img i wrzucenie do folderu z platform-tools
3. podpięcie telefonu do komputera, uruchamiając USB-Debugging w telefonie
4. odpalenie CMD w folderze platform-tools wpisując - adb reboot bootloader
5. gdy się sam ponownie odpali, wpisuję - fastboot devices. Jeśli się pojawia napis, znaczy że komputer telefon widzi.
6. wpisuję - fastboot flash recovery twrp, do tego tabulator by nazwę uzupełnił, i Enter.
@porannewyciepsa: Nie mam karty pamięci w nim, bo nie ma slotu na karty. Wina oryginalnego softu raczej. I grzeje się tylko w troszkę bardziej wymagających grach, z filmami nie ma problemów.
Google Maps potrafi go zagrzać.
@rukh jakiś inny soft i spróbuj obczaić inny kernel.
Zjedź może z taktowaniami.
Mam le2 na Snape którego szykuje dla ojca i z nim te same problemy.
Grzeje się na stocku i bateria leci.
Na miui I innym kernelu grzać się mniej grzeje ale bateria dalej rżnie 7% przez noc kiedy mój note 4x 2% przez noc zjadł.
@rukh: ja mam x600 soft od ponad roku 5.9.026s i chodzi bez zarzutu. Lubi się zagrzać jako nawigacja albo na youtube. Wymieniłem w nim też baterię (na gwarancji zresztą z Gearbest) bo tamta jak się rozładowała do końca to telefon nie chciał się odpalić ani ładować aż w końcu bateria wybuchła (zgrubła). Powodzenia Mirku.
AICP oparty o LineageOS się ciął nawet w Menu.
HalogenOS też się tnie. Też Android 7.1.

Mniej się ciął zmodyfikowany oryginalny ROM.