Wpis z mikrobloga

@ameliniowyguzik: @Boberek89: @ZdolnyAleLeniwy: @spider19447: @Kokardka_88: ech gimby gimby :)

Kaseta VHS miała blokadę szpul z taśmą, kręcąc nimi nie dawało się przewijać tak jak w kasecie audio. By to zrobić trzeba było zwolnić blokadę, wciskając coś wąskiego (np. zapałkę) w otwór na płaskim boku kasety.

O tu widać i mechanizm blokady i sam otwór (prawe górne zdjęcie, otworek pośrodku tego "rowka" w poprzek kasety)
JarekP - @ameliniowyguzik: @Boberek89: @ZdolnyAleLeniwy: @spider19447: @Kokardka88: e...

źródło: comment_8oD1BDCFBqbzzHnj5E4R5roS3CGZ8RAG.jpg

Pobierz
@Kokardka_88: znaczy.... przewijanie kasety VHS tą metodą to by chyba było zajęcie godne Kopciuszka (jako nowocześniejsza alternatywa rozdzielania grochu od soczewicy). Z tego co pamiętam, to funkcjonowało to wyłącznie jako bajer do chwalenia się przed kumplami, że się wie jak wyciągnąć taśmę z kasety video :)
@Kokardka_88: cóż, może ja zawsze pamiętałem, by oddawać przewiniętą. Natomiast nie twierdzę, że to było niemożliwe, chodziło mi o to, że przewinięcie w ten sposób całego filmu to musiała być nielicha katorga, taśmy w tej kasecie trochę było... :)