Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam akwarystyczne świry! Czytam i doczytać nie umiem. Jakich '' nawozów'' powinno być najwięcej przy dużej obsadzie ryb (w sensie czego nie powinno brakować w akwa przy dużej obsadzie), 80% pokrycia roślinami, światłem t8 1x Sylvania grolux, 1x t8 6500k i 1x led 54w i ziemi ogrodowej na dnie? Czego najpierw zacznie brakować? Podaję potas z soli, czasem mikro i makro. Tak w teorii poproszę dane, bo praktyka pewnie będzie się różnić lekko. #akwarystyka #akwarium @Papja
  • 8
  • Odpowiedz
@lukaszcba1989: jaki litraż akwarium? Powiedz mi, czemu nawozisz przy ziemi na dnie? To beznadziejny pomysł, napędzasz rośliny do szybkiego wzrostu, wyżrą "niesymetrycznie" mikro i makro z ziemi i za chwilę będziesz miał problemy z niedoborami. Jako tako ma sens dodawanie "CO2 w płynie", tylko, że w wodzie zasadowej(a taka jest w low-techach) aldehydem można ryby poparzyć ;).

Najwięcej będziesz miał w wodzie "z ryb" azotu i fosforu.

Te 3 akwaria stały
Papja - @lukaszcba1989: jaki litraż akwarium? Powiedz mi, czemu nawozisz przy ziemi n...

źródło: comment_sWq84BOdCUNFZpFZt4eiYQVbeqnoxEHp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Papja 112l. Akwarium około 1 rok już stoi. A nawożę potasem głównie, bo tak poczytałem, że przy ziemi najszybciej potasu brakuje. Po sklepach szukałem też opisy roślin bez wymagań ale to co znalazłem to śmiech. Niby bez wymagań a chcą co2 i małe dawki nawozów lub światła 0,7, więc wg mnie szukanie po sklepach to żart. U mnie np anubiasy w cieniu są i marnieją, lotus zaczyna mieć dziury, rogatek rośnie jak
  • Odpowiedz
@lukaszcba1989: masz 54W w sumie? Dziury w liściach to prawie na pewno niedobory potasu. Ale nie musi to oznaczać braku potasu w słupie wody. Może rosliny są przyblokowane przez inne niedobory i nie pobierają potasu. Ale najczęściej przy rybnej obsadzie, większym świetle, dużej ilości roślin i polskiej wodzie kranowej, będzie brakować w pierwszej kolejności potasu, co2 i mikro. Masz ryby, to braków azotu i fosforu nie będzie. Co nie oznacza, ze
  • Odpowiedz
@lukaszcba1989: wiesz, na waty w ledach nie ma co patrzec. Przy 0.8W/L w samych swietlowkach nie bylo by mozliwosci nie nawozic niczym. Nie ma HT bez nawozenia i CO2 - po prostu predzej czy pozniej cos sie skonczy i rosliny zaczna glodowac. A wtedy tylko chwila do katastrofy,
  • Odpowiedz