Wpis z mikrobloga

@korbixon: już nie ma takiej różnicy jak kiedyś.

przykład: 10 lat temu często jeździłem do Poznania do ówczesnej sympatii, różnice było widać gołym okiem Poznań schludny, nowoczesny (ulice, ludzie mniej meneli, rodziny z dziećmi, komunikacja miejska), po powrocie do Łodzi depresja syf, miasto starych kobiet.

W zeszłym tygodniu byłem w Poznaniu przez tydzień i oczywiście jest nieco schludniej, trochę bardziej "niemiecko" nieco większy porządek ale już bez takiej uderzającej różnicy.
  • Odpowiedz
Widać pewne niuanse są zbyt trudne do zrozumienia dla wyborców Pis- nawet nie jestem zaskoczony.


@Unifokalizacja:

A zapomniałem, że wszystkie sondaże po "złamaniu konstytucji" są nieważne bo ci nie pasują do tezy. Pozdrawiam, musisz być bardzo mądrym człowiekiem.
  • Odpowiedz
looser.

@Unifokalizacja:

Oj, jednak nie tak mądrym człowiekiem jak myślałem. Miałeś chyba na myśli "loser", tak?
Świetny przykład z tym Komorowskim. Doskonale pokazuje tendencję, jaką jest niedoszacowanie PiS we wszelkich sondażach i potwierdza regułę, że zazwyczaj dostają więcej w trakcie właściwego głosowania.
  • Odpowiedz
@PiPiPingu:tak było w ostatnich wyborach prezydenckich, pamiętaj tylko że to już przeszłość a następne wybory to już inna sytuacja. Tym razem Pis może być przeszacowane w sondażach, zwłaszcza że sondażownie zwykle sprzyjają aktualnej władzy. Ale jak to mówią w waszych kościółkowych kręgach 'pycha kroczy przed upadkiem' tak będzie i tym razem.
Nie trzeba wiele żeby pis przegrał, wystarczy dać im trochę porządzić, pokusa władzy zrobi swoje. Już Polacy są #!$%@?
  • Odpowiedz
już nie ma takiej różnicy jak kiedyś.

przykład: 10 lat temu często jeździłem do Poznania do ówczesnej sympatii, różnice było widać gołym okiem Poznań schludny, nowoczesny (ulice, ludzie mniej meneli, rodziny z dziećmi, komunikacja miejska), po powrocie do Łodzi depresja syf, miasto starych kobiet.

W zeszłym tygodniu byłem w Poznaniu przez tydzień i oczywiście jest nieco schludniej, trochę bardziej "niemiecko" nieco większy porządek ale już bez takiej uderzającej różnicy. Łódź bardzo wyciągnęła się na plus przez te lata. Widziałem to na własne oczy.


O kurła, nie zwróciłem uwagi, że ty jesteś z Łodzi. Jak się czujesz z tym, że Łomża, Przemyśl czy inny Rzeszów bije twoje miasto pod każdym względem, a po wjeździe tak zwyczajnie nie pękają oczy? Dzięki Bogu otworzyli już A1 bo jeżdżąc DK14 przez miasto musiałem zasłaniać dzieciakowi oczy... no i te tory tramwajowe, które na każdym skrzyżowaniu nieomal wyrzucały w powietrze przejeżdżające przez nie Daewoo Tico na lokalnych blachach...

Kiedyś
  • Odpowiedz
@PiPiPingu:

Łodzianie powinni być pozbawieni praw wyborczych i obywatelskich w pierwszej dobie po urodzeniu.


Typowe dla pisowców: odebrać prawa tym, którzy nie myślą jak my. Właśnie dlatego Zdanowska dostała 70%.
Tym zdaniem pokazałeś swoją osobowość autorytarną, Erich Fromm dużo na ten temat pisał w "Ucieczce od Wolności". Tylko współczuć wszystkim ludziom którzy spotkają takiego typa na swojej drodze a najbardziej jego dzieciom. W skrócie twoje dzieci muszą mieć #!$%@? że
  • Odpowiedz
Póki co ciesz się z sondaży póki możesz.


Rób screeny. Jeśli twój komputer, przywieziony do domu (wybacz eufemizm) na dwukołowym wózku z innym złomem, obsługuje takie opcje.

I ta wasza żałosna Piotrkowska, duma miasta, której rewitalizacja przegrywa zupełnie z pierwszym lepszym powiatowym zadupiem. #!$%@?, to jest, aż smutne po prostu. Niektóre miasta w Rumunii (i nie mówię tu o Siedmiogrodzie) wyglądają lepiej niż ten wasz łódzki biedaszyb.

@Unifokalizacja:
  • Odpowiedz
odebrać prawa tym, którzy nie myślą jak my.


@Unifokalizacja:

Ale ja nie mam problemu z ludźmi, którzy nie myślą tak jak ja. Mam problem z Łodzią, bo taki poziom życiowego nieudacznictwa, taki obraz nędzy i rozpaczy, po prostu sprawia, że jest mi smutno. Piękna architektura pozostawiona na pastwę losu podludziom, którzy w zdobnych elewacjach porobili kurniki i komórki na złom. Dodaj do tego szczyptę, no góra dziesięć zaniedbanych blokowisk z
  • Odpowiedz