Wpis z mikrobloga

Heh, jakże łatwo sprawić, aby naród się zabulgotał i niemal wyszedł na barykady xD Wystarczy obrazić lubianego sportowca i już rewolucja gotowa. Tymczasem Morawiecki powiedział to, co myśli większość biznesmenów, kiedy działy marketingu biadolą im coś o jakimś CSR czy innym społecznym PR. Rzadko kiedy się to finansowo opłaca stąd nie ma się co dziwić, że Morawiecki nie chciał finansować Kubicy. Oczywiście teraz będzie pływał w szambie, bo media i przeciwnicy polityczni będą podkreślać jakim jest złym człowiekiem i że cieszy się z czyjegoś nieszczęścia. No ale bez przesady. Rozmowy biznesowe to zwykle rynsztok, chamski heheszek i czarny humor jak ten z taśmy. No ale, nie znaczy to, że dany krawaciarz to potwór, który chce czyjejś śmierci. Choć i tacy się zdarzają.

Ogólnie bardzo ciekawa sprawa pod kątem politycznego marketingu i wizerunku. Ciekawy jestem jak taśmy wpłyną na sondaże.
#morawiecki #pis #wybory #kubica #csr #marketingpolityczny #marketing
  • 9
@ntskj: w ogóle onet ostatnio bryluje w takich punktowych ciosach w prawą/konserwatywną stronę sceny. Najpierw szlachetna paczka i bdb przecież artykuł, teraz taśmy, które też są nowum i serio kompromitują Morawskiego. Ciężko uwierzyć, że to nie jest zaplanowana gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ksaler: odniosłem identyczne wrażenie, z tym też że dawkują napięcie i podmywają poparcie jak fale Hel - ciekawe, ile jeszcze kontentu czeka xD
@ksaler: Powiadasz, że kontrakty ze znanymi sportowcami się rzadko kiedy opłacają a masz jakiś dowód? Bo mi jakoś ciężko uwierzyć w to, że dział marketingu takiej firmy jak np. nike wyrzuca grube miliony w błoto bo tak im się podoba.

@Janusz_Rekina: nike łatwiej sponsorowac sport, bo fan sponsorowanego piłkarza latwiej kupi buty nike niż fan Kubicy zaciagnie kredyt w wbk ;-) wszystko zależy od sytuacji. Akurat na linii WBK - Kubica nie dziwię się sceptycyzmowi Morawieckiego. Zapewne sponsoring Kubicy miał być na zasadzie: ej wspierajmy go, bo to Polak. Czy to przyniosloby w Polsce znaczący zwrot biznesowy? No mam wątpliwości...