Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, może mądre, może głupie - nie wiem. Skąd czerpiecie wiedzę o tym co dzieje się na świecie? Przeglądacie jakieś konkretne strony, śledzicie działy zagraniczne dzienników i tygodników, obserwujecie subreddity poświęcone poszczególnym krajom? Może jakieś programy w telewizji czy na YT, audycje radiowe, podcasty? Strasznie mi się podobał To był dzień na świecie - Dobiecki to kot jakich mało i każde wydanie było pokazem erudycji i rzeczowej dyskusji. Dlatego nie daruję tego tobie Gawryluk, za to że wykastrowałaś ten program.

Jeżeli chodzi o YT to sobie przyswajam Grzegorza Brauna i Pana Nikt - nie łykam wszystkiego jak pelikan i nie biorę każdego ich słowa za pewnik, po prostu zajebiście mi się ich słucha. Czuje się autentycznie wzruszony, gdy słyszę oratorskie popisy pana Grzesia - krasomówca, ot co. Grygucia natomiast cenię za nad wyraz sprawne operowanie ironią (chociaż momentami czuć tą pyszałkowatość) i specyficzny zasób słownictwa (Warszawif, Restpolen, Obszar Wisły, Brawo Jasiu, Władza warszawska, Nasi serdeczni przyjaciele z Izraela, Nacialnik, Płaszczak, Juda, Republika Przyjaciół Polin, chłopaki z DIA). Czasami sobie oglądnę coś z BEME czy Vice'a, tylko tutaj wajcha jest przekręcona w drugą stronę. VisualPolitik też jest całkiem spoko. Sykulskiego, Bartosiaka i Szewko także śledzę. Z resztą, jakiegokolwiek kanału bym nie oglądał to zawsze zaglądam sobie w komentarze co by sprawdzić czy twórca przypadkiem nie próbuje mnie wystrychnąć na dudka.

Jeżeli mam okazję to sobie przejrzę działy zagraniczne Polityki, Do Rzecza czy tam innego Newsweeka i to w zasadzie tyle. Dlatego serdecznie proszę o dzielenie się jakimiś ciekawymi źródłami, polskie czy zagraniczne - nie ma znaczenia.
#kiciochpyta #swiat #geopolityka
  • 16
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: Tak jak napisałem, po prostu GB i PN są barwnymi postaciami polskiej margin-prawicy - przyjemnie mi się ich słucha i z reguły ich materiały są długie. Czysta rozrywka. Nie muszę spędzać pół dnia, żeby się przeklikiwać przez 10 minutowe klipy na YT - odpalam w tle i sobie leci. Dlatego poczyniłem ten wpis, żeby wykopki podrzuciły jakieś wartościowe kanały traktujące o świecie i polityce.
  • Odpowiedz
@MartinMartinez: pod tym linkiem znajdziesz wczorajsza sesję NAI na której poruszyliśmy w wystąpieniach również aktualna sytuację świata.
Jest kilka dziedzin, które mogą być pomocne w Twoim dochodzeniu do prawdy.
Mój wkład jest ostatni na liście, porusza zagadnienie handlu ale jest też moja diagnoza obecnej sytuacji światowej w tej dziedzinie.

Jeśli ciekaw jesteś układu światowej polityki w rozumieniu cybernetycznym to zachęcam Cię do wykładu Tomka
  • Odpowiedz
  • 0
@bialegomisa Chyba jest, ale z godzinnego To był dzień na świecie, zrobili 30 minutowy Dzień na świecie. Przecież w takim formacie to se można co najwyżej zrobić szybki przegląd kataklizmów w Azji Południowo-Wschodniej.
  • Odpowiedz
@MartinMartinez: a nie przenieśli się przypadkiem do Polsat News 2? Jeszcze pare miesięcy temu oglądałem ich regularnie na ipla.

Btw. Chętnie zapłaciłbym dużo pieniędzy za codzienne podkasty w ich wykonaniu. Niech im ktoś podrzuci pomysł na biznes :D
  • Odpowiedz
  • 0
@bialegomisa Z PN2 zrobili pasmo powtórkowe dla produkcji Polsat News, ewentualnie transmisje na żywo jakichś konferencji. Niektóre programy w ogóle wywali (Prawy do lewego, lewy do prawego), a te co zostały to przenieśli na antenę PN.
  • Odpowiedz