Wpis z mikrobloga

#agd
#budujzwykopem

Ktoś się orientuje i pomoże w temacie?

Mam pęknięta płytę elektryczną w kuchence whirpool.

Znalazłem na OLX bardzo podobną, w domu sprawdzę czy nie identyczna. Tylko palniki w niej nie działają.
Da się wymienić samą szybę w takiej płycie aby palniki zostały z mojej?
  • 13
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier:

Tak, mechanizm grzejny przykręca sie do płyty ceramicznej na blachowkręty. Płyta ma przyklejoną taką metalową ramkę z otworami, prosta sprawa. Zanim kupisz tę na wymianę sprawdź u siebie czy da się to zdemontować - różni producenci mają rózne dziwne pomysły czasem.

@saskesho:

szkło powinno być wklejone


Szkło jest wklejone w osobną ramkę a nie w mechanizm z grzałkami.
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier:

Nie powinno być niczym przyklejone, poowinna być zwykła uszczelka z gąbki. Płyty mocuje się na wcisk(mają takie klipsy sprężynowe) albo przykręca od spodu specjalnymi mocowaniami. Musisz zrobić sobie dostęp od spodu i zobaczyć czy płyta nie jest przykręcona do blatu na te mocowania, jeśli nie, to po uprzednim odłączeniu jej od zasilania, wypychasz ją delikatnie z blatu do góry. Chyba że monter magik rzeczywiscie dał silikon(widziałem takich) to wtedy trzeba
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier:

Uszczelka pod spód i silikon po obwodzie, zresztą powinieneś mieć w instrukcji zalecenia producenta co do montażu, chyba że płyta nie jest dedykowana do montowania na równi z blatem to lepiej tego nie robić.
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier:

Uszczelka albo jest przyklejona już fabrycznie, albo trzeba ją dokupić, taką zwykłą z gąbki do płyt grzewczych. Absolutnie nie wolno dawać zamiast uszczelki silikonu bo się płyta przyklei i w razie awarii może się nie dać zdemontować bez jej uszkodzenia. Silikon tylko po obwodzie jak już napisałem, uszczelka ma tylko amortyzować styk ceramiki z blatem.
  • Odpowiedz