Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #grybezpradu #gryplanszowe ostatnio dość często spotykam na wszelakich grupach stricte związanych z grami planszowymi ogłoszenia stołów do gier planszowych najcześciej robionych przez laików w tej dziedzinie, którzy koszą jak dla mnie za duże pieniądze na tym swoim małym biznesie.

Tu do was pytanie, czy jeżeli moglibyście mieć opcje zakupu stołu do gier planszowych (wykluczam tutaj, że nie nie chce po ch*j mi ten stół, mieszcze sie na tym co jem obiad, nie potrzebny mi)
Po prostu gdybyście mogli dokonać takiego zakupu ile byście chcieli przeznaczyć na to pieniędzy. Te stoły tworzone przez tych grupkowych majstrów oscylują od 1250 do nawet 1600 zł

Materiał to płyta, nie lite drewno. Rozmiar powierzchni grywalnej to jakieś 100cmX140cm lub 110cmX140cm ew. większe na życzenie klienta i oczywiście cena też gra tu główną role.

Ile hajsu na stół?

  • 1250 - 1500 8.1% (3)
  • powyżej 1600 zł 13.5% (5)
  • poniżej 1250 zł 78.4% (29)

Oddanych głosów: 37

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boguslaw-de-cubalibre:
Przyznam - nie kupiłbym. Pomimo, że mieszkam w domu i to całkiem sporym - nie miałbym gdzie tego trzymać. To by trzeba było mieć oddzielny pokój tylko do grania... No chyba, że da się go "skonwertować" do normalnego stołu.

Ale wydaje mi się, że łatwiej chyba "skonwertować" w drugą stronę normalny stół. Może jakimś tropem byłoby robienie samej "nakładki", którą by się właśnie przytwierdzało do "zwykłego" stołu?

Nie wspominając
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: z tą nakładką to jest naprawdę doby pomysł mirku. Pytam was, ponieważ posiadam sprzęt i umiejętności, które mógłbym wykorzystać na zrobienie czegos rzeczywiście dobrego. Co trzymało by się kupy i dupy, a nie chybotało na lewo i prawo przy nacisku więcej niż 4 osób. Wracając do nakładki super pomysł. Musze przemyśleć tylko jakby można to było przytwierdzić. Co do "skonwertowania" na to wgłebienie nakładasz płyty i powstaje ci normalny
  • Odpowiedz
@mkeeey:
Przy takiej kolubrynie, jak zaprezentowałeś, z pewnością fajnie się gra, ale większość ludzi, z którymi gram nie gra częściej jak 1-2 razy w tygodniu. A przez resztę czasu trzeba to gdzieś trzymać...
Co do przytwierdzenia - może "imadełko"?
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: Też nad tym pomyślałem, chyba najlepsza opcja, ale zawsze nakładka może być troszkę większa i "wejść" w stół. No i dokładnie trzeba gdzieś to trzymać więc grupa odbiorców będzie dość wąska, bo nie każdy ma miejsce w domu.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: stół po grze za nakłądane deski, które zamykają wgłębienie i jest normalnym stołem. Niżelj masz kolejny przykład.

@mkeeey: Nie wiem o których forumowiczach piszesz (domyślam się;), ale Geeksons robi z drewna i tak jak piszesz kosztuje grubą kasę. Jakbyś potrafił zrobić stół za 2000-2500 z prawdziwego drewna (nie musi być od razu z drewna agarowego:) Coś co może spełniać swoją rolę i zrobi się w tym dziura
boguslaw-de-cubalibre - @RandomowyMirek: stół po grze za nakłądane deski, które zamyk...

źródło: comment_Vguh8mjkBwrt2wasV7A4C7I2K5FVzMpq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@boguslaw-de-cubalibre: Jak tylko ogarnę kosztorys to cie zawołam tutaj, albo w nowym poście. Oczywiście geeknson'a znam i szanuje. Może wymyślnych kształtów niebyłbym w stanie zrealizować tak jak on to robi, ale jakieś proste hmm czemu by nie spróbować czegoś nowego. A co do płyty piliśnowej, posiadam dwa stoły z niej zrobione z jednego korzystam non-stop od już dobrych 7 - 8 lat i nie zrobiła w nim się dziura od
  • Odpowiedz
@mkeeey: stoły do gier obecnie dzielą się na 2 kategorie:
Pierwsza to te robione z litego drewna na zamowienie- cena adekwatna do jakości.
Druga to kupienie stołu z Ikei za chyba 500 zł i lekkie go przerobienie, które polega na wsadzeniu obitej materiałem płyty. Grałem przy takim stole i był bardzo fajny. Jest nawet opisane na forum jak to zrobić.l (tylko że tam ktoś obił wykładziną, co mi się nie
  • Odpowiedz