Wpis z mikrobloga

Szykują się bardzo korzystne warunki pogodowe na najbliższe dni niemal w całej Polsce. Warto brać lornetki, teleskopy i ruszać na obserwacje. Bezksiężycowe i bezchmurne październikowe noce to idealna pora by eksplorować (prawdopodobnie już po raz ostatni w tym roku) okolice Strzelca, a także wieczorem letnie, w zenicie jesienne i późną nocą zimowe gwiazdozbiory z ich wszystkimi skarbami :)
#astronomia #polskienocneniebo #obserwacje #kosmos
  • 5
  • Odpowiedz
@mactrix: W mojej okolicy chmury...
No i czekam na przedłużkę T2 do drugiej kamery, żebym wreszcie mógł zrobić testy i ustawić docelowo sprzęt.

Choć teraz to pewnie w grzałki juz trzeba się bedzie zaopatrzyć.
  • Odpowiedz
@mactrix Wczoraj sie wybrałem. Niestety dosc pozno bo okolo pierwszej i tez zbyt dlugo nie zabawilem. Jednak orion i okolice wynagrodzily to z nawiazka :) W 16" to jest moc.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@khurghan u mnie wczoraj w 16" po godzinie 1:00 nawet ladnie ceglaste pasma przebijały wśród niebieskiego i seledynu na M42, a struktury wyglądały pieknie :) ogolnie niebo i warunki 10/10 nawet G1 - gromada kulista Galaktyki Andromedy pokazała się fajnie i Uran z księżycami :) zwiększyłeś aparaturę? :)
  • Odpowiedz
@mactrix U mnie niestety bez koloru bo po zaświetlonej części nieba :( Mimo to olbrzymia ilosc detaulu wyszła. Zresztą byla sesja bez map bo telefon mi się popsuł a na zastępczym sky safari nie odpale a pocket został w domu :/ Tylko przelecialem łabedzia, kaśke, perseusza i andromede z pamięci.
Jakiś czas temu przeskoczyłem na Taurusa 16" :D
  • Odpowiedz