Wpis z mikrobloga

Mirki myślę o zakupie TV, z różowym lubimy oglądać seriale i filmy i zaczyna nam przeszkadzać rozmiar monitora.
Myślimy o przeznaczeniu 6k (może być troszkę więcej o ile naprawdę warto) na TV do oglądania #netflix, filmów/seriali z pendrive oraz Twitch.
W chwili obecnej spodobał nam się SONY KD-55XF9005, ale może jest coś lepszego?
Konsoli na 100% nie mam zamiaru podpinać, PC możliwe raz na rok, ale nie ma to dla mnie większego znaczenia.

#telewizory #sony #telewizor #4k #pytanie #tv
  • 13
  • Odpowiedz
@Morgoth143: mam oleda i jakością obrazu bije na głowę naprawdę wszystko inne na rynku, jeżeli chodzi o wypalanie lg zobowiązało się do naprawy matrycy także po gwarancji więc szczerze mówiąc zbytnio się tym nie przejmuję.
Jeżeli masz taką możliwość to wybierz się do jakiegoś sklepu i porównaj jakość oleda i telewizorów z inną matrycą.
  • Odpowiedz
@Morgoth143: Do filmów OLED jest w sam raz, trudniej o wypalenie jeżeli obraz się ciągle zmienia, gorzej jeżeli służył by jako monitor.
Na tej stronie masz najlepsze TV mnie więcej w tej cenie https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch chłopaki robią profesjonalną robotę, pełne, dokładne testy i znają się na tym. Jak widać starszy brat soniaka o którym napisałeś jest na drugiej pozycji, pierwszy to LG OLED B8 / ewentualnie C8 ale cena 6,5k. Wybierałbym między
  • Odpowiedz
@GlowaPelnaPomyslow: Pięknie dziękuję, super mi pomogłeś.
Co do OLEDa, tv nawet nie mam zamiaru podłączać więc logo czy paski informacyjne, nie są mi straszne. Obawiam się tylko o streamy z Twitcha gdzie osoba streamująca ma swoją kamerę w jednym miejscu przez cały czas. Pracuję w domu i lubię, gdy leci mi w tle jakiś stream, więc w grę wchodzą długie godziny.
  • Odpowiedz
@Morgoth143: w ubiegłym roku kupiłem poprzednika KD-55XF9005 w mniejszym rozmiarze (KD-50XE9005) i jestem bardzo zadowolony. Sprawdziłem chyba 4 telewizory przed nim. Z tego co czytam nowszy model jest bardzo zbliżony, ma ulepszone podświetlanie ale wolniejszy czas reakcji przy 1080p (dla ciebie chyba bez znaczenia, ważne dla grania).
Jedyna istotna wada to słabe kąty widzenia, problem nie do przeskoczenia przy matrycy VA. U mnie tv jest centralnie naprzeciwko kanapy więc nie jest
  • Odpowiedz
@Morgoth143: W sumie to już jakiś statyczny obraz jest. Cieżko powiedzieć. Wybór raczej pozostał między technologią bo soniak 9005 to najlepszy wybór jak na lcd. Tylko kupuj przez neta aby w razie czego zwrócić.
  • Odpowiedz