Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chce przeprowadzić sie do #uk jakie miasto polecacie? Londyn odpada bo za duże jak dla mnie, z drugiej strony nie chciałbym wiochy zabitej dechami. Myślałem o #manchester ale ponoć typowo przemysłowe miasto, brzydkie i ponure. W gre wchodzi także #liverpool ale po za piłkarskim klubem i portem to nic wielkiego nie? No nie wiem, nie ćpam i nie pije wiec w wolnych chwilach lubie zwiedzać, spacerować, robić zdjecia. Ponoć #bristol jest okej, może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy? #york też niczego sobie. Jakie znacie fajne miasta w Anglii?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: jesienią i zimą wszystko jednakowo ponure przez tą pogodę. ;)
Polecam Manchester, sporo do zwiedzania w okolicy, bliżej do Szkocji jakbyś chciał się wybrać turystycznie, niż z południa, jeśli lubisz kontakt z naturą blisko jest też Peak District. Każde miasto ma bardziej lub mniej ciekawe dzielnice, trzeba przyjechać i się przekonać, pomieszkać w paru. Bo te wszystkie "podobno" i "ponoć" to różni ludzie rozsiewają, niejeden nawet tutaj nie był. Pozdrawiam.
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkałem i pracowałem w Bristolu. Świetne miasto, dużo terenów zielonych, fajna zabudowa, sporo zabytków i non stop coś się dzieje: wystawy, koncerty... No i sporo młodych, bo uniwersytet. O pracę też całkiem łatwo. To, że jest drogo - no cóż, ja tak bardzo tego nie odczułem, ale może ociupinkę drożej niz gdzie indziej (poza Londynem ofc). Więc, jeśli o mnie chodzi, to Bristol polecam z czystym sumieniem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Manchester jest duzy i ma duzo przedmiesc/miast satelickich, sam mieszkam teraz w Worsley od roku i nie wiem czy mozna to podciagnac pod Man czy juz raczej Salford:), do centrum z 30m szybkim autobusem, obwodnica Man (M6...) codziennie mega zakorkowana, ja na szczescie jade rano w przeciwnym kierunku niz wiekszosc ludzi. Centrum jak to centrum duzego miasta w uk, troche brudno + bezdomni ale mysle ze wyglada lepiej niz Liverpool,
@kaktusak Mieszkasz 4 mile ode mnie ;) W Man nie podoba mi się ten przemysł który jest na każdym kroku. Co do reszty o man i Liverpool to się z Tobą zgadzam, chodź długo tutaj nie jestem i już niedługo wracam do Polski ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do przemyslu do mialem na mysli przeszlosc:) ze 100 lat temu to pewnie bylo przemyslowe centrum swiata, takie chiny:) teraz chyba niewiele tego zostalo, jakos nie kojaze zadnych duzych fabryk w man, pewnie troche malej wytworczosci w miasteczkach wokolo (jak szukalem pracy w elektronice) ale byly to male zaklady takie max 200 ludzi. Moze cos robia w tym calym Trafford, bylem tylko w shopping centre:) ale kojaze to glownie z magazynami.