Wpis z mikrobloga

Mircy, nie mogę uruchomić Windows 7 w wersji 64 na starym blaszaku.

Konfiguracja nie jest tragiczna, i3-3220, 9600 GT, 3 GB RAM (3x1). Formatuję dysk do zera, instalacja kończy się poprawnie, ale komputer za cholerę nie startuje, zatrzymuje się na ekranie ładowania Windowsa i kaplica, nie drgnie dalej. Z wersją 32 nie ma takiego problemu. SMART czysty, memtest prawidłowy, robiłem 3 próby i za każdy razem to samo. Jakaś blokada sprzętowa przez 64 bity? Albo jakieś inne pomysły?

Podobny problem tutaj, ale nikt nie odpisał :( https://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=5314.0
#informatyka #windows #pytanie #
  • 6
@Obywatel96: Komputer działa, ale system nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Komputer i system to dokładnie to samo. Często systemem nazywa się cały komputer, np. podaj specyfikację swojego systemu, co oznacza komputer jako hardware.
@qbicone: Żeby było śmieszniej, przed chwilą spróbowałem zainstalować jeszcze system z innej płytki i w innej wersji i działa. Wcześniej próbowałem Ultimate 64, teraz jest Home Premium 64. Spróbuję jeszcze z tej drugiej płytki Ultimate 64, żeby wykluczyć, że to wersja systemu przeszkadza czy po prostu płytka uszkodzona (chociaż cała instalacja przebieg bezproblemowo, żadnych błędów)
@krykoz: To, że się używa takiego skrótu myślowego, nie znaczy, że to to samo. Komputer to hardware, system to software. Pytając informatyka o specyfikację swojego systemu, równie dobrze możesz dostać numer kompilacji