Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#genetyka #oczy #kiciochpyta
Hej, zobaczyłem na wykopie obrazek pokazujący prawdopodobieństwo jakie dziecko będzie miało kolor oczu w zależności od koloru oczu rodziców. Widać na nim, że rodzice posiadający oczy koloru brązowego i niebieskiego w żadnym wypadku nie będą mieli dziecka z oczami zielonymi. Tak się składa że mam oczy koloru zielonego, a moi rodzice odpowiednio brązowego i niebieskiego. I tak się zastanawiam - czy aby na pewno jest to jedyne rozwiązanie? Czy na to jaki mamy kolor oczu nie mają jeszcze wpływu geny naszych dziadków? Dzięki za odpowiedzi!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#genetyka #oczy #kiciochpyta 
Hej,...

źródło: comment_yx7AKLNkYkU4J0dp9FHPpVWfTo7FiwmE.jpg

Pobierz
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania To jest bardzo duże uogólnienie. Pokaże ci zresztą na mojej rodzinie, a mam ją dużą.
Moja mama ma zielone (z brązową otoczką w koło zrenicy) oczy a jej rodzice, podobnie jak u ciebie brązowe i niebeskie. Rodzeństwo mamy ma brązowe (2x) i niebieskie oczy (1x).
Teraz moje pokolenie. Wspomniana już mama zielone, tata niebiesko-szare. Ja mam oczy jak moja mama (ale mniejsza ilość brązu wkoło zrenicy), rodzeństwo moje zaś brąz (2x),