Wpis z mikrobloga

Dziś ktoś napisał pod artykułem o usunięciu religii z polskich szkół, że woli żeby zostało jak jest, bo przynajmniej dzieci uczą się o bezpiecznej religii, a nie że dziś wyrzucą religie, a jutro islam wjedzie do kraju i będą same muzułmany XDD

No tak, bo już tam się za rogiem czai islamska inkwizycja i tylko czeka żeby przejąć lekcje religii w polskich szkołach XDD

Drugi mądry napisał, że lepiej religia niż wychowanie seksualne czy coś, bo się dzieci nasłuchają i będą zboczeńcami, LGBT i w ogóle że UK wprowadzili i jest więcej ciężarnych nastolatek niż zanim wprowadzili edukację seksualną(no bo wcale to nie wynika z ich stylu życia XD)

To teraz jak? Za jednym zakrętem czeka islamska inkwizycja, a za drugim LGBT z tęczowymi flagami.

Ja nie mogę się doczekać tej epickiem bitwy, kiedy będą walczyć o te 2 godziny lekcyjne w przypadku usunięcia religii z polskich szkół XDD

A jak będzie naprawdę? Nic się nie zmieni, ludzie będą mieć 2 godziny lekcji mniej lub dodadzą im w to miejsce coś co może im się naprawdę przydać w życiu.
#bekazkatoli
  • 10
@ytong1918 wg mnie religia której uczone są dzieci jest ok u nas, przynajmniej zaszczepiają w dzieciakach jakąś moralność, jak będzie chciał przejść przez ulicę w niedozwolonym miejscu albo rzucić kamieniem w szybę dla zabawy to zawsze będzie tam z tyłu głowy krążyć myśl że może jednak źle robi i "Pan Jezus patrzy" itd. Może i takie mocno uogólnione ale coś w tym jest.
@Dolan: nigdy przez tyle lat nauki religii nie miałem jakiejkolwiek informacji, że nie warto rzucać owym kamieniem, bo bóg patrzy, raczej było wiecznie jedno i to samo, jak to wszystko i wszyscy są źli tylko kościół najlepszy we wszystkim, jak to należy robić za nich, bo tacy biedni. Jakakolwiek próba rozmowy o innych religiach kończyła się tekstem, że to nie miejsce i czas na takie rozmowy XD co jest mega przykre
rzynajmniej zaszczepiają w dzieciakach jakąś moralność


@Dolan: Gówno tam moralność, to zaszczepianie prymitywnych lęków przed nieistniejącymi wydarzeniami i obiecanie niespełnialnych obietnic. "Nie marszcz freda bo pójdziesz do piekła". "Jak bedziesz greczny to pójdziesz do nieba". Gówno a nie moralność.
Moralność to jest wtedy jak tłumaczysz: "Nie rzucaj kamieniem w szybę, mozesz ją potłuc i ktoś bedzie musiał wydać kasę na naprawę i posprzątać to. Chciałbyś aby ktoś tobie w pokoju wybił
@sked: jak widać wszystko zależy od katechety/księdza/siostry którzy uczą religii, jak trafisz na oszołoma to lipa, jak na fajną osobę to spoko, ja na szczęście trafiałem na spoko ludzi ale np w szkole mojego brata była siostra która kazała za karę klęczeć pod tablicą xD

@PDCCH: ok jasne, mówię o religii jako dodatkowym czynniku poza wychowaniem przez rodziców. Wiadomo że nie można rzucać kamieniem bo szyba, koszty itd, ale nie
nie rzucać też bo to zły uczynek/grzech.


@Dolan: No właśnie, tu jest podstawowy bład, mówienie o jakimś tam grzechu. Rzecz w tym, że nie ma żadnego grzechu. To jest wymysł katolickiej manipulacji po to, aby trzymać w ryzach łowieczki.
Owszem, są złe uczynki (przykład z szybą) ale większość "grzechów" uważanych za coś bardzo złego przez kościół katolicki niczym złym w rzeczywistości ne jest. jak na przykład wspomniane wcześniej marszczenie freda albo
No właśnie, tu jest podstawowy bład, mówienie o jakimś tam grzechu. Rzecz w tym, że nie ma żadnego grzechu.


@PDCCH: Oczywiście że jest, w religii Chrześcijańskiej, w której rodzice podczas ślubu przyrzekali wychować potomstwo co też czynią chrzcząc dziecko i posyłając je na lekcje religii itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dolan: No ale to bzdury, więc nie ma co sobie tym zaprzątać głowy. Lepiej po prostu zwyczajnie nie być #!$%@? złamanym i cieszyć sie życiem.
No ale to bzdury, więc nie ma co sobie tym zaprzątać głowy.

Każdy wierzy w co chce.

po prostu zwyczajnie nie być #!$%@? złamanym i cieszyć sie życiem.

Z tym się zgadzam

@PDCCH: