Wpis z mikrobloga

Problem wagi państwowej. Od wczoraj mój Xiaomi Mi6 przeżywa jakieś ciężkie chwile. Ekran wiesza się, jak dotykam ekran to czuć wibracje gdy piszę coś (po omacku), przyciski back, home działają - ale nic nie zmienia się na ekranie. Jedynie co to jak zablokuję fona, to jest czarny wyświetlacz, jak odblokuję to jest znów ekran z momentu zawiechy. Twardy reset czasem zadziała, czasem nie. Wtedy mam na ekranie logo "MI" i ponownie jak dotykam ekran to czuję, że mogę wprowadzić kod odblokowania ekranu. Dopiero po około 15-20 minutach telefon odłapuje laga i działa na 30 sekund. Potem znowu freeze.

Fon kupiony w GearBest ponad rok temu, zaraz po premierze. Nigdy nic takiego się nie działo. Nie instalowałem nowych appek odkąd to się dzieje, nie aktualizowałem systemu. Po prostu nagle zaczęło się tak dziać. Macie jakieś pomysły co mogę zrobić zanim wybiorę opcję wipe?

Przy okazji dodam też problem z #mi8 - tak dumnie reklamowany dual gps u mnie się nawet nie odpala. Nie mogę odczytać lokalizacji telefonu, nawet po ustawieniu a-gps na serwery googla... #xiaomigorsze (,)

#mi6 #xiaomi #gearbest
  • 4
@l4mp4: Mi to wygląda na problem z softem. Moze wgraj jakiegos LineageOS czy co tam jest ciekawego na Mi6. Wyczysciles wszystko przed wgraniem nowego softu? Jesli nie probowales to wgraj twrp na recovery, odpal recovery mode -> WIPE -> ADVANCED WIPE i zaznacz wszystko oprócz dwóch ostatnich. Potem wgraj system na nowo.