Wpis z mikrobloga

Mirasy, popełniłem błąd budowlany i nie wiem jak to naprawić xD... Gruntowałem sufit i chyba za dużo tego tam dałem. Pół sufitu się świeciło jak lustro, udało mi się 95% zamalować po drugiej warstwie białej farby. Zostało te 5% które niby już wygląda spoko, ale nie daje rady tego pokryć ( takie jakby tłuste plamy zostaly ) . Kłaść warstwy farby aż zniknie, spiłować leciutko siateczką i pomalować czy jak?
#remontujzwykopem #kiciochpyta #budownictwo
  • 15
  • Odpowiedz
Kurcze, jak nie kryje? Na grunt powinno pójść, chyba, że jakąś folią w płynie malowałeś.

Próbuj siateczki, będzie szybkiej to i piwo zdążysz wypić za moje zdrowie (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@KolskiRoman: No bo sufit jechałem wałkiem bo nie chciało mi się z drabiną skakać jak małpa za bananami. Tak go namoczyłem, że ten pierwszy przejazd zostawił okropną plame xD Reszta sufitu spoko
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KolskiRoman
@jarzyn123 jak z rana wstalem to sie prawie z lozka #!$%@?, wieksze plamy niz wieczorem XD pojechalem do sklepu dekorala, kupilem farbe podkladowa z gruntem za ponad 100-zl, najdrozsza biala farbe extra krycie i po pomalowaniu podkładem wyglada ok. Jutro jak pomaluje ta biala farba to bedzie juz super ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
O hui, to musiałeś nieźle tym gruntem wysmarować, czytałeś w ogóle co tam na tym wiaderku pisali?
Melduj jak tam się skończyło ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ActiZ Ciężka sprawa. Tak ksiazkowo to powinnienes zeszlifowac farbe i wygladzic na nowo. Wtedy masz idealna bazę pod malowanie. Jeżeli szukasz półsrodka to zmatuj farbę papierem ściernym (myślę, że coś ok 80-100), odpyl(wilgotna gąbka, płaski mop) . Daruj sobie grunt wodny. Jak znajdziesz primer z fluggera, bądź knauf grunt +farba - maluj tym. Jeżeli nie - farba gruntujaca (od biedy Śnieżka grunt, ale sam bym tym nie zrobił). No i po tym
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rozczaskator dalem juz farbe podkladowa od dekoralu i w 99.99% zalatwila sprawe, nie widac zaciekow, sciana jest fajns chropowata. Golym okiem nie eidac tego co dzis z rana. Musialbym z lupa latac zeby cos zobaczyc wiec spoko ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz