Wpis z mikrobloga

@martwy_kotek: > Jak niby na tron sie dostał walezy XDDDD

@martwy_kotek: wlazł na ten tron bo wpisał dobre rzeczy w pacta conventa, oraz pomógł mu fakt zę inni kandydaci byli #!$%@? na czele z Iwanem. > że niby sejmów nie rozwalali przy użyciu liberum veto przekupieni przez zaborców posłowie? XDDDD

@martwy_kotek: że niby sejmów nie rozwalali przy użyciu liberum veto przekupieni przez zaborców posłowie? XDDDD nie wiem co to
Warto przypomnieć np. Ujście, Targowice czy Radziwiłów


@PolacoEsMasGrandeRobaco: a ja pragnę przypomnieć koledze @Klepajro: komunę i sytuacje, w której mojego pradziadka niesłusznie oskarżano o rzeczy których nie zrobił uwaga:

BEZ PERSPEKTYW KOŻYŚCI JAKICHKOLWIEK (początki komuny, potem zresztą też)

Dlatego, że walczył w 1920 na wschodzie i państwo jako weteranowi po wojnie dało mu trochę gruntów (bez szału, ot żeby ziemia weterana wyżywiła)

za darmo z zawiści sprzedawali okupantowi.

Taka godność
i na dodatek Twoje nieuctwo wychodzi z faktu ze te słynne przywileje o których myślisz wyszły jeszcze przed pierwszymi elekcjami xD większość tzn przywieli szlacheckich byly ustawione za Jagiellonów


@Klepajro: 500 plus to nie pierwszy przejaw #!$%@? społeczeństwa i podgrzewania żabie wody :D
i na dodatek Twoje nieuctwo wychodzi z faktu ze te słynne przywileje o których myślisz wyszły jeszcze przed pierwszymi elekcjami xD większość tzn przywieli szlacheckich byly ustawione za Jagiellonów


@Klepajro: Nigdzie nie napisałe, że tak myślę, ale przecież ty wiesz lepiej XD

Co więcej - Gdyby wcześniej nie rozdawano przywilejów to szlachta nie działałaby jak psy pawłowa.

Poza tym - XDDD Wcale poprzedni władcy nie rozdawali przywilejów po to żeby mieć
czyli przyznajesz że sie tylko ośmieszyłeś i sam jestes jak seba 1944 pamiętamy xD #!$%@? sie znasz i pamiętasz


@Klepajro: gdzie niby? gdzie napisałem nieprawdę? XD AAAAA, wiesz co sobie myślę, zajrzałeś to mojej głowy i założyłeś, ze to czego nie napisałem to nie wiem XD no nieźle
A nie to przepraszam, nie będę opisywał tej części historii, bo nie pasuje Ci do narracji XD


@martwy_kotek: ale wiesz ej pssst powiem Ci ze ja tez moge przywołać jakies historie o swojej rodzinie ktore stawiają rodakow w dobrym świetle ale sa tez takie co rzucaja negatywny cień na nasze społeczeństwo taka ciekaowskta
ej pssst powiem Ci ze ja tez moge przywołać jakies historie o swojej rodzinie


@Klepajro: ale ej psst, wiesz, ze te historie nie są odosobnione? XD Generalnie był po wojnie zakaz mówienia po niemiecku i tu na kujawach zdarzało się zobaczyć niemieckiego cywila, który #!$%@?ł na zachód, bo tu w najlepszym wypadku groziło ci więzienie/praca przymusowa.

I jak #!$%@?ła matka z chłopcem i dziewczynka i nikt ich nie przygarnał, to miały
Poza tym - XDDD Wcale poprzedni władcy nie rozdawali przywilejów po to żeby mieć przychylność szlachty,


@martwy_kotek: wskaż mi jakiekoliwek włądce tamtego okresu ktory nadawal przywielej szlachty z dobrego serca. Magna charta libertatum coś co było wzorem dla innych powstało pod naciskiem szlachty