Wpis z mikrobloga

Out of This World ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

#muzyka ... #tradpop (szanujcie popowe melodie, kiedyś mogą z nich wyrosnąć jazzowe standardy ;) #jazz

Encyklopedyczne Info o utworze

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele wartościowych wykonań, prawdopodobnie też jakieś godne odnotowania pominąłem, jeśli brakuje twojego ulubionego doklej w komentarzu...

<<<<<>>>>>>>

Jo Stafford with Paul Weston and His Orchestra - Out of This World tzw. oryginał czyli pierwsze nagranie

The Three Sounds - Out of This World domniemany front, ale zmieniałem zdanie ale nadal polecam

Tommy Dorsey v. Stuart Foster - Out Of This World tradpopowo jazzująco

Bing Crosby - Out Of This World tradpop, vocal... nie przepadam za tym wokalem

Chris Connor & The Vinnie Burke Quartet - Out of This World Big Band, Cool Jazz... to ładne

Kitty White - Out of This World Easy Listening... żywiołowe, z afrokubańskim zacięciem

Diahann Carroll - Out Of This World tradpop, vocal... tak sobie, bym powiedział

Lena Horne - Out of This World Jazz, Pop... ciekawsza aranżacja niż wyżej, wokalu nie lubię

Sheila Guyse - Out of This World Soul-Jazz, Cool Jazz... ładny wokal, ładna aranżacja, sympatyczne

Ella Fitzgerald - Out Of This World Jazz, Vocal... aranżacja mi się nie podoba ale wokal Elli ratuje

Donald Byrd & Pepper Adams Quintet feat. Herbie Hancock - Out of this world Hard Bop... jedna z piękniejszych, polecam, mimo że jakość nagrania pozostawia wiele do życzenia

Tony Bennett & Stan Getz - Out Of This World wokal Tony'ego przed starczą "mutacją" zawsze na propsie, Stan robi swoje

June Christy - Out Of This World Jazz, Pop... wokal pomaga, aranżacja nie dla likka

Sarah Vaughan - Out of this World jestem niegasnącym fanem jej wokalu i dramaturgii

Betty Blake w. Zoot Sims - Out of This World czuć lekkie ciągoty do słusznie minionego swingu, a i tak fajne

Shirley Scott – Out of this World bardzo lubię, solidny kawał jazzu

Joanie Sommers - Out of This World Jazz, Pop... na.... tyle... dobrze się tego słucha, że nie umiem skrytykować, choć lekki posmak niefajności pozostawia

Mark Murphy - Out of this World z Markiem mam tak, że w zależności od utworu albo podoba mi się jego wokal albo chcę natychmiast przestać go słyszeć... tu jest dobrze

Gloria Lynne - Out Of This World jazz... choć bardziej Easy Listening

Freda Payne - Out of This World Big Band, Cool Jazz... czuje się ten Cool, fajne to

Robert Goulet - Out Of This World tradpop... nie lubię takich

Sammy Davis Jr. - Out Of This World Musical, Vocal, Swing... za to ten uwielbiam

Lyn Roman - Out of This World Easy Listening, Soul-Jazz... to jest ładne, za wyjątkiem smyczków oczywiście

Nancy Wilson - Out of This World Jazz, Soul... i tak ją lubię a to jest ładna wersja

John Coltrane - Out of This World na żywo, kosmiczne, piękne, polecam (prawdopodobnie w składzie też Pharoah Sanders)

Marlene Ver Plank - Out Of This World fajnie zaaranżowane, ładnie zaśpiewane

Bobbe Norris - Out Of This World Bossa Nova... no tak, zaczyna się... polecam

Rosemary Clooney - Out Of This World Vocal...Róża-Maria również wielką piosenkarką była

Mel Torme & George Shearing - Out Of This World uwaga cały album, jest tak sobie

Ricky Peterson - Out of This World Smooth Jazz, Jazz-Funk... to jest fajne, inne i ładne

Helen Merrill - Out of This World Vocal... bardzo ładna aranżacja, bardzo ładny wokal

Ann Hampton Callaway - Out Of This World Vocal... tu wokal troszkę mniej mi się podoba, aranżacja może być

Bobo Moreno and The Ernie Wilkins Almost Big Band - Out of This World Big Band, Vocal, Swing... no grają fajnie, pan śpiewa znośnie

Amy London - Out of This World może być

Ken Greves - Out of This World tak sobie, raczej nie

Laura Ainsworth - Out Of This World Jazz... eeeee

Jamie Cullum - Out Of This World na żywo Jamie nie ma tych ch.owych produkcji i jest fajnie

Zoe Francis - Out Of This World fajnie... kurcze nie mogę sobie przypomnieć z czego wyjęty jest ten motyw

The George Shearing Quintet - Out Of This World (Arlen / Mercer) Easy Listening... a teraz bez wokalu i jest dużo lepiej

Les Baxter - Out of This World Easy Listening, Space-Age... smyczunie na początek, smyczunie w środku i na koniec a wszystko okraszone afrocubanem XDDD

Hal McKusick Quartet - Out of This World Bop, Cool Jazz... bardzo ładny jazz z gitarką żeby było cool

Carl Stevens - Out of This World Easy Listening, Swing... troszkę przesada z tym swingiem

Gerry Mulligan And The Concert Jazz Band - Out of This World Big Band... aranżacja ok

Terry Snyder - Out of This World Easy Listening, Big Band... Space-Age co kto lubi

The Creed Taylor Orchestra - Out of this World Space-Age, Novelty... jak wyżej

Bobby Christian - Out of this World Space-Age... uwaga cały album... jeszcze wincy spejsejdżu w spejsejdżu ze smyczkami

Kenny Burrell - Out of this world Bop, Post Bop, Cool Jazz... ładna gitarka, ładny jazz

Peter Nero - Out of This World Easy Listening... hmmmm

Sonny Stitt with Herbie Hancock - Out of This World uratowani... polecam mocno

Tommy Flanagan Trio - Out Of This World bardzo ładny pianinkowy jazz

Teddy Edwards - Out Of This World jeszcze fajniejszy jazz, saksofon tenorowy to nadinstrunent

Johnny Griffin, Michael Weiss, Dennis Irwin, Kenny Washington - Out of This World saksofon tenorowy to nadinstrunent

Bob Florence Limited Edition - Out of This World Big Band którego warto nie przegapić, takie aranżacje to ja rozumiem i polecam

Kenny Hadley Big Band - Out of This World no grają

Eugene Maslov - Out Of This World porcja dobrego contemporary

Dale Fielder - Out of This World i na koniec grają dobrze

Pharoah Sanders - Clear Out of This World [na front Soul-Jazz, Free Jazz, Cool Jazz... piękne, kosmiczne, saksofon tenorowy to nadinstrunent]
likk - Out of This World ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykon...
  • 1
  • Odpowiedz
Pharoah Sanders - Clear Out of This World


@likk: oj zapominałem, że wrzucający podzielił kawałek na dwie części, tu można posłuchać w całości
likk - > Pharoah Sanders - Clear Out of This World

@likk: oj zapominałem, że wrzuc...
  • Odpowiedz