Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy Mam pytanko.
Chce zgubić z 8 kg, dodatkowo zwiększyć swoje mięśnie. 1,5 roku bez ćwiczeń, przez ten czas pare razy ćwiczyłem na siłowni. Duża przerwa dla mojego ciała, mięśnie zginęły :( Łapy zrobiły się byle jakie, dodatkowo przybyło zbędnych kilogramów.
Przy 185 cm, ważę 105 kg. Z czego się cieszę, to to, że jestem w miarę szeroki, więc ta masa się dobrze rozłożyła, nie na sam brzuch :D
Kiedy jeszcze ćwiczyłem popijałem BCAA przed i po treningu.
Teraz myślę czy nie kupić BCAA i białka.
Łączyć te dwa suple? Czy wystarczy białko, które ma wartości odżywcze podobne do BCAA?
Pozbierałem rzeczy do ćwiczeń. Orbitrek, hantelki.
No i dodatkowo dieta - nie jakaś rygorystyczna - cukier off, fastfoody off, gazowane napoje off, no i więcej białka, bez objadania się itd.
Może coś jeszcze z supli dobrać ?
#suplementy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goldenos:
Niestety ten sport warunkuje dieta a nie suplementy.
Bez dobrej(wyliczonej diety) nie osiągniesz zamierzonego celu. Dieta > suplementy.
Więc lepiej wydaj więcej kasy na dobre jakościowo jedzenie i po prostu ułóż sobie tak menu zebyś to miał pod siebie a nie hajs wydawac bez sensu na suplementy.
Polecam przeczytać definicje Suplementów(Suplementów diety) - czyli uzupełnienia dobrze skomponowanej diety.
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: W tamtym roku, przez 3 tygodnie nie jedzenia słodkiego, zero napoi gazowanych spadło 5 kg :O Co prawda, bardziej się przykładałem do tego co jadłem w pracy, w domu.
Samą siłownie jeszcze przez pewien czas muszę odpuścić, dlatego mogę przez ten czas ćwiczyć na tym co mam.
Klatkę, bicepsy, tricepsy, barki, plecy jakoś da się zrobić tymi hantelkami + to, co jest w okół.
Kreatyna przy zamiarze redukcji dobrze
  • Odpowiedz
@goldenos: Nie wiem, ja nie umiem pomoc/doradzić komus kto robi coś na pół gwizdka.
Twoje cele nie są do osiągnięcia przy braku siłowni.
Dlatego pisałem że najpierw dieta a potem suplementy.
Białka 2gramy na 1 kg masy ciała, a kiedy spożywać ? Z każdym posiłkiem.
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa:
Nie chce robić na pół gwizdka, chce osiągnąć cel, aczkolwiek na te chwile, jeszcze pewien czas jestem skazany jedynie na taką "siłownie" domową.
Zaraz wejdzie dieta, więcej białka, mniej węgli. Dlatego dopytuje teraz o białko.
A co jeść na kolację? Bardziej węgle czy białko? Bo co portal to inna wersja.
W tamtym roku przez 3 tygodnie zeszło mi 5 kg, przez odstawienie właśnie słodyczy, fastów, napoi, piwa itd.
Śniadania wyglądały np: pasta z 3 jaj, jogurt naturalny, trochę
  • Odpowiedz