Wpis z mikrobloga

@kicioch: w papierniczych są arkusze naklejek, na tym można elegancko drukować takie rzeczy.

Ew. bezpośrednio drukować całe koperty, jeżeli listy o standardowym formacie. Ale z tym można się bardzo okropnie i długo #!$%@?ć w zależności od drukarki.
  • Odpowiedz
@kicioch: jak masz blisko oddział UPSa to możesz im ukraść jedną naklejkotorebkę, mają takie fajne torebeczki na listy przewozowe. Wersja diy to byłoby wrzucenie tej kartki do obwoluty i zaklejenie, jak cykasz się że to zmoknie.
  • Odpowiedz
@daox: warmińsko-mazurskie, co jeszcze dla Ciebie mogę odpowiedzieć? Obwoluty to akurat znam bo kiedyś poznałem że to tajne hasło na koszulki w papierniczym, a pierwsze to neologizm wymyślony naprędce
  • Odpowiedz
@kicioch: Założyłam konto bo aż was żal :D żadną taśmą klejącą... Są specjalne "koszulki" już od razu z klejem. Zginasz kartkę na 4, wsadzasz i przyklejasz.Nie zajmuje tyle czasu co klejenie taśmą i efekt lepszy :P A fachowo nazywa się to "koperty kurierskie" 100 szt kosztuje ok. 11-15 zł. Ja kupuję przez neta. Przy okazji możecie sobie kartony kupić, albo folię bombelkową jak ktoś dużo wysyła ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzastka: To ja mam jakieś beznadziejne envelo, bo mi etykietę drukuje tak, że ni #!$%@? nikt się nie domyśli kto do kogo nadaje paczke, chyba że to potnę według krawędzi i nakleję w odpowiednie miejsce na paczce. Nie ma opcji włożenia tego w jakąkolwiek folię. Pokaż jak możesz jak envelo drukuje u Ciebie bo może coś z opcjami u mnie nie tak (chociaż w tych neoznaczkach za wiele opcji nie
  • Odpowiedz
@kicioch:
Etykiety mamy na pewno takie same.. wątpię żeby przesyłali nam inne :D
Jak będziesz coś wysyłać to zegnij sobie kartkę z etykietą na 4. Zobaczysz, że po prawej i lewej stronie będziesz miał to samo napisane (przypuszczam, że jest to po to jakby paczka miała wrócić do nadawcy czy coś w tym stylu) a pod sodem jest jeszcze coś. Później wrzucę zdjęcie
  • Odpowiedz
A tak wygląda etykieta złożona i w kopercie. Tak przyklejam na paczki. Odrywa się tylko dolną część i taki mały pasek zostawia żeby babka na poczcie mogła sobie wyciągnąć i strzelić pieczątkę.

Ja przez envelo wysyłałam tylko ok. 2 tygodnie.. w tym czasie zaginęły mi dwie paczki (oczywiście to nie ich wina ale..) dzwoniłam na infolinię, kazali złożyć reklamację przez e-mail. Wysłałam.. przyszła wiadomość, ze w ciągu 24 h roboczych odpowiedzą. PO
Dzastka - A tak wygląda etykieta złożona i w kopercie. Tak przyklejam na paczki. Odry...

źródło: comment_2RnkVKjOqMIiLsRs7FHZ0ceXSIukGVds.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzastka: Czytaj dokładniej na drugi raz, zanim napiszesz że aż Ci żal. Wspomniałam o tym, że wysyłam list w kartoniku, nie paczkę. O neoznaczku też Ci napisałam wcześniej. Dalej Ci nas tak bardzo żal?
  • Odpowiedz
a tak poza tym.. i właśnie dlatego nie wchodzę i nie tracę czasu na żadnym forum... chcieć dobrze, tracić swój czas, tłumaczyć komuś coś (lub odwrotnie) chociaż nie zawsze trafnie. A na końcu zamiast zwykłego "dziękuję ", chociażby za CHĘĆ pomocy.. zostanie się zdeptanym z ziemią ( ͡° ͜ʖ ͡°). I potem dziwić się, że każdy patrzy na swoją d*pe. Nie dziwię się
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzastka: wystarczyło służyć dobrą radą, a nie zaczynać wypowiedzi od tego, że ci nas żal. Pomyśl czasem trochę zanim coś napiszesz, a nie udawaj teraz biednej i pokrzywdzonej.
  • Odpowiedz