Wpis z mikrobloga

@Aureos: 1: No zawsze możesz je wysłać by piraciły, kiedyś opłacało się je wysyłać na piractwo z obstawą ciężkich, bo na efektywność wpływała ilość dział w focie. Co do wysyłania floty do trade noda z którego wysyłamy dalej, to ani sam tak nie robiłem a 8 na yutubach nigdy nie widziałem by ktoś tak robił, przy czym mówię tu raczej o polskich yt, zagranicznych europkowców nie oglądam.
2: w sensie że
@wezsepigulke: a jak zdecydować, do których nodesów wysyłać merchantów pod forward a do których pod collect? ( ͡° ͜ʖ ͡°) sry mimo że gram już długo to nadal nie rozumiem jak działa handel w tej grze

co do dzielenia - nawet jak 1 statek biorę to pokazuje stratę, tylko odpowiednio mniejszą
@RandomowyMetal: 1. zarówno piracenie jak i protectowanie potencjalnie (wg opisu ze screena) przynoszą straty -
Pobierz Aureos - @wezsepigulke: a jak zdecydować, do których nodesów wysyłać merchantów pod f...
źródło: comment_Hd2TnjsmBe2NQhhRjV7bGD6iyeEqwsck.jpg
@wezsepigulke: dzięki wielkie

nie mogę tego znaleźć w internecie, ale jeśli dobrze rozumiem to "home node" to node do którego należy moja stolica, nawet jeśli ten node nie leży na terenie mojego państwa, tak?

jedynym węzłem z którego idą strzałki do mojego domowego (Wien) i w którym mam duży trade power, jest Ragusa - wysłałem tam z opcją forward

w konstantynopolu collectuję bo za jakiegoś powodu bardzo dużo hajsu tam merchant
Pobierz Aureos - @wezsepigulke: dzięki wielkie

nie mogę tego znaleźć w internecie, ale jeś...
źródło: comment_MlkgXjeNDg06AuhJ9Lp0IOB471SkYhh8.jpg
nie mogę tego znaleźć w internecie, ale jeśli dobrze rozumiem to "home node" to node do którego należy moja stolica, nawet jeśli ten node nie leży na terenie mojego państwa, tak?


@Aureos: CHYBA to jest tam gdzie masz najwiecej trade power

jedynym węzłem z którego idą strzałki do mojego domowego (Wien) i w którym mam duży trade power, jest Ragusa - wysłałem tam z opcją forward


@Aureos: git, poslij tam
@Aureos: home node to miejsce, gdzie jest twoje główne miasto handlowe. Domyślnie jest to twoja stolica i zawsze gdy przenosisz stolicę zmieniasz swoje główne miasto handlowe (więc potencjalnie i home node), ale pod przyciskiem przeniesienia stolicy masz przycisk przeniesienia głównego miasta handlowego - kosztuje to diplo pointsy, w przeciwieństwie do przenoszenia stolicy gdzie płacisz admin pointami. Home node jest ważny, bo tam ZAWSZE collectujesz (więc nie musisz posyłać tam handlarza żeby
@Aureos: Na samym początku gry ustawiasz kupców w ten sposób Kraków > Wiedeń, Raguza > Wiedeń, Konstantynopol > Raguza albo Kraków > Wiedeń, Raguza > Wiedeń i jeden kupiec w Wiedniu zbiera. Pokaż mapę polityczną, a wtedy powiem ci jak ustawić kupców w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)