Wpis z mikrobloga

Mam problem z thinkpadem t420. Kupiony z firmy jako poleasingowy, bez systemu. Miał być sprawny ale postawiłem win10 i już w procesie konfiguracji systemu miałem problem z przyciskami w touchpadzie. Ogólnie to nie działa prawy przycisk, tak jakby nic nie robi ale czasem lewy przycisk pełni funckje prawego albo działa tak jak powinien. Nwm czego to wina. Robiłem aktualizacje sterów, wgrałem nowego biosa. Przy podłączeniu myszki ona reaguje tak samo.
#lenovo #t420 #komputery #laptopy
  • 9
@TargonTM:

To widocznie jest problem z hardwarem. To może być dużo, albo był zalany, albo po prostu TP już siada i trzeba go wymienić, jak masz możliwość to korzystaj sobie z myszy, wiem, że czasem po prostu się nie da, ale może akurat w ten sposób w jaki ty korzystasz z kompa to będzie ok.
@TargonTM. To pobierz jakiś system operacyjny w wersji Live, nagraj na płytę (Już by mieć na przyszłość) lub na pendrive nagraj i wtedy zobacz w takim systemie live.
@TargonTM. Nawet chyba nie musisz całego rozkręcić, bo czasem taśma od TP jest pod klawiturą, ale to może być też wina wpięcia kabla od TP między samym TP a kablem, a nie płytą główną. Zależy od modelu jak w nim wymyślili.
@krykoz: klawiaturę zdjąłem ale nie za bardzo co widać, chyba muszę rozebrać całą obudowę z touchpadem, a i dziwne bo te 3 przyciski myszki co są pomiędzy klawiaturą ,a touchpadem to działa lewy,środkowy ale nie prawy. Czasem jest tak że lewy albo dwuklik touchpada działa jak prawy i trzeba resetować kompa