Wpis z mikrobloga

Mireczki, ktoś się poruszał trasą Wrocław-Gdańsk ale samolotem? Z lotniska w Gdańsku w miarę dobre połączenie do centrum jest, czy trzeba zapłacić jak za zboże? Jedyne co mnie kusi to fakt, że godzinkę trwa tylko przelot, nawet podsumowując czas dojazdów itd to wychodzi mniej niż pociągiem a cenowo podobnie. #podroze #gdansk
  • 11
  • Odpowiedz
@norepinefryna:
Jest kolejka, są autobusy, samochodem też dobre połączenie -- czy weźmiesz taxi czy traficara.
Ma wrocławskie wykoparty leciałem samolotem a wracałem pociągiem -- czasowo wyszło 3x szybciej, kosztowo 3x taniej.
  • Odpowiedz
@Polinik: Ekstra, wielkie dzięki :) Ja pewnie z Gdańska będę wracała pociągiem bo powrotny samolot mi nie pasuje, ale chociaż w jedną stronę szybko pójdzie. Dzięki jeszcze raz! :)
  • Odpowiedz
@norepinefryna dojazd z lotniska do miasta w Gdańsku jest szybki i tani, w około 20-30 minut dojedziesz pociągiem (PKM) lub autobusem z lotniska do Wrzeszcza. Do starego miasta podróż zajmie około 15 minut dłużej. Koszt to 3,20 zł za bilet autobusowy i niewiele więcej za pociąg, dokładnej kwoty nie pamiętam. Pociągi i autobusy, poza nocą, kursują często. Jeździłem kilka razy z domu na lotnisko właśnie komunikacją miejską i nigdy nie narzekałem!
  • Odpowiedz
dojazd z lotniska do miasta w Gdańsku jest szybki i tani, w około 20-30 minut dojedziesz pociągiem (PKM) lub autobusem z lotniska do Wrzeszcza. [..] Jeździłem kilka razy z domu na lotnisko właśnie komunikacją miejską i nigdy nie narzekałem!

@Polinik: Rzadki okaz tu mamy ;D
  • Odpowiedz
  • 0
@afarewelltoarms to chyba mieszkałes na Kokoszkach albo Matarni - dojazd na lotnisko jest słaby, autobus kosztuje 3,20 i jedzie rozkładowo 30 min a realnie 40. A i jeździ raz na godzinę.

Pociąg kosztuje 3,80 I do centrum NIE DOJEŻDŻA. Musisz przesiadać się we Wrzeszczu.

I standardów wrocławskich się tutaj nie spodziewaj - komunikacja jest jakieś 10x gorsza, losowe kursy wypadają przez brak kierowców i żałosne zarządzanie, oczywiście o tym że autobus nie
  • Odpowiedz
@kaaban pociąg PKM to, moim zdaniem, lepszy od autobusu sposób na dojazd do i z lotniska. Sprawdź sobie jakdojade, co 15 minut z lotniska odjeżdża pociąg albo autobus. I pewnie, że czasem coś się może wydarzyć i komunikacja zawiedzie, ale to wcale nie jest tak często. A mówienie, że komunikacja w Gdańsku jest o wiele gorsza od wrocławskiej to zwykły bullshit, mieszkałem w obu miastach i nie widzę większej różnicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@afarewelltoarms może we Wrocławiu mieszkałes kiedyś a w Gdańsku mieszkasz od niedawna, ale to i tak przerażające, że już zachorowałeś na gdańskie zaślepienie. Tak #!$%@? taboru i tak częstych awarii nie ma nigdzie
  • Odpowiedz