Wpis z mikrobloga

Mirki bo ja nie ogarniam. Dorosłem do decyzji żeby zmienić mój stary, 6letni laptop na coś nowszego, dzięki czemu może czasem odpalę sobie jakoś gierkę. Przeglądam na Allegro oferty i... Co 2 nie ma napędu na płyty. O co tu chodzi? Rozumiem że aktualnie dominuje sprzedaż cyfrowa ale aż w takim stopniu że dla zaoszczędzenia nie montuje się napędów? Czy tylko ja nie widzę w tym sensu...
#pytanie #komputery #gaming #nieogarniam
  • 16
  • Odpowiedz
@Endrevoir: Pytanie, używasz napędu w ogóle? Bo wczasach tak szybkiego neta właściwie wszystkie instalki lecą bezpośrednio z niego, to samo tyczy się gier. Mam lapa bez dvd-rom i może raz czy dwa razy do tej pory korzystałem z specjalnie zakupionego na ten cel zewnętrznego napędu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Endrevoir: od dobrych 7-8 lat nie uzylem plyty CD ani DVD. Pewnie jako spora czesc ludzi. Napedy sa zbedne, wiec sie ich nie montuje. W ich miejsce mozna wstawic lepsze chlodzenie, wieksza baterie albo drugi dysk.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: chmura od porządnego dostawcy (czyli np. Amazona czy Google) na pewno nie padnie z dnia na dzień (bo jakbyś kupił u jakiegoś Januszpola to wiadomo, że #!$%@?), ewentualnie zewnętrzny dysk HDD, chociaż chmura pewniejsza IMO, i nie ma ryzyka, że uszkodzisz nośnik.
  • Odpowiedz