Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że najbardziej świętobliwe są starsze panie? Spójrzcie na te wszystkie kółka różańcowe, sprzątanie kościołów itd. Praktycznie same kobiety, jeśli trafia się facet to najprawdopodobniej został zaciągnięty tam przez żonę, albo jest wdowcem próbującym urobić jakąś Krystynę. Nie rozumiem kompletnie z czego to wynika, czy to jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego? A może przez 70 lat życia nie było okazji, aby poczytać te święte księgi i zobaczyć, że Biblia gnoi totalnie kobiety praktycznie na każdym kroku? Jak to jest? Pierwszy z brzegu przykład:
kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu. (I Kor 14,34-35)
#bekazkatoli #gimboateizm
Bolszoj - Zauważyliście, że najbardziej świętobliwe są starsze panie? Spójrzcie na te...

źródło: comment_56LuTUiIXxScN4StZ32USBTkNQDcGrV4.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bolszoj: Porównaj sobie wizerunek kobiety w Nowym Testamencie, a to jak traktowane były kobiety w innych religiach. W ogóle patrząc historycznie Kościół Katolicki był najbardziej egalitarną organizacją religijną i to dzięki niemu udało się wykształcić na zachodzie w miarę wolne społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@Bolszoj: zobacz na średnią życia w Polsce. Siedzą same w domu, bo męża dawno pochowały i chodzą, bo tak trzeba, bo Halynka chodzi, bo lepsze życie po śmierci itd.
  • Odpowiedz
@Bolszoj: z reguly za zbyt duza religijnoscia ida albo jakies powazne grzeszki - zlodziejstwo,aborcje (w prl-u to norma). znam jednego ojca znajomego co do kosciola lata kilka razy w tygodniu - kiedys jego syn lekko wstawiony przyznal, ze ojciec nakradl z budowy materialow budowlanych (pracowal tam) i sobie za to murowany domek na dzialce postawil XD
  • Odpowiedz
kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu. (I Kor 14,34-35)


@Bolszoj: No i właśnie kobiety są traktowane w ten sposób w dzisiejszych czasach. Dobrze, że wyrwałeś cytat z kontekstu i że 100% z was go nie rozumie, bo
  • Odpowiedz
Samotność, nuda, strach przed śmiercią, potrzeba kontaktu z innym człowiekiem, potrzeba rozmowy, brak innych alternatyw, latwy sposób by szybko znaleźć rówieśników i może z kimś się zakolegować w tym wieku. Mając tyle lat perspektywy sie kompletnie zmieniają. Sami to zauważycie gdy dotrwacie do takiego wieku gdy uświadomicie sobie że was kres biegnie ku końcowi i że nic lepszego juz w was w życiu nie spotka. Starość nie radość więc próbują za wszelką
  • Odpowiedz
@Bolszoj:
1. faceci z piwem i fają też #!$%@?ą rózny wiek
2. brzydko ubrani ludzie też #!$%@?ą biedaki #!$%@?
3. gimboateiści też #!$%@?ą bo ciągle #!$%@?ą o Katolikach
4. janusze #!$%@?ą o autach tkore fajne ile spala itp non stop grzebią w aucie idziesz do znajomego a tam jego tata codziennie grzebie przy aucie ! no straszne !
5. #!$%@?ące całe rodziny w
  • Odpowiedz
@Bolszoj z tego co kiedyś czytałem to dopiero chrześcijaństwo dawało jakieś prawa kobietom przez silny nacisk na rolę Maryi w dziele zbawienia. Podobno też właśnie w Polsce przez to jest tak silne okazywanie szacunku kobietom(te wszystkie gesty typu przepuszczenie przez drzwi, całowanie w rękę itd) No ale o tym to kiedyś czytałem i już tak nie pamiętam za dobrze. No a stare baby to po prostu lubią jak mają coś do
  • Odpowiedz
Taka akcja: siedzę sobie na działce pod orzechem włoskim - gałęzie zwisają do samej ziemi, jestem niewidoczny z zewnątrz. Chlam browarki, słucham "Mistrza i Małgorzatę" - jest zajebiście. Nagle widzę, że jakieś trzy babulce pomykają ścieżką - co jest? - myślę sobie -chyba nie do mnie! Wody nie zakręciłem? Pożar? Może przejdą dalej, ale gdzie niby? Za moją działką jest jeszcze tylko jedna, ale sąsiad tam trzyma jakieś w słój agresywne pszczoły i tylko samobójca by się tam wybierał... No i masz! Skręcają na moją, włażą na trawnik - ale nie do mnie, nie, nie. Startują do mojej wisterii, która latoś pięknie zakwitła, jej różowo-fioletowe kwiatostany zwisają długimi girlandami - coś pięknego (duma wydyma mi klatę niczym u Pudziana) - i harat! ciabach! Babulce naginają gałęzie, rwą te girlandy - krew mnie zalewa, ostrzegawczo kaszlę: "Khem! Khem!" i w odpowiedzi słyszę - "na zdrowie!". #!$%@? osiąga stan zenitalny - wychodzę spod orzecha - babki dębieją.
- Ładne, prawda? - pytam...
- A bo my na przystrojenie krzyża kwiatków potrzebujemy.
- A panie nie wiedzą gdzie mieszkam? Wystarczy przyjść i zapytać - nie żałowałbym, ale tak to coś tu jest nie w porządku...
- Na kościół pan żałuje?!
- Niech mi pani powie, gdzie "w kościele" jest napisane, że można wleźć na teren cudzej posesji i kraść i niszczyć czyjąś własność?
  • Odpowiedz
@Bolszoj: Moja prababcia wprost mówiła, że chodzi na te wszystkie kółka różańcowe, bo chce mieć jakieś koleżanki w swoim wieku ( ͡º ͜ʖ͡º) Pradziadek po prostu umawiał się z kumplami na picie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
Większą połowa tych Pań i tak nie czytała Biblii. Ich wierzenia opierają się na przekazie ogólnym z kościoła, mediów i życia. Potwierdzone info. W momencie kiedy rozstrzygałam wewnętrznie temat wiary. Okazało się, że wszystkie religijne sąsiadki nie wiedzą o czym jest stary testament.
  • Odpowiedz