Wpis z mikrobloga

@Janusz29:

eth dąży do centralizacji , ma oligarchę w psotaci vitalika. który może być jedncoześnie emitentem waluty i do tego ma nieograniczoną podaż. ekonomicznie nie chciałbym się znajdować w tym projekcie mimo iż technicznie mógłby być ok.

Na BTC można zrobić wszystko a alty są poligonem doświadczalnym i nie widzę przeciwskazań, żeby jak coś jest dobre zostało zaimplementowane w BTC. Zauważ, że przy rozwoju Internetu protokół TCP/IP był tylko czystym podstawowym
cyberpunkbtc - @Janusz29: 

 eth dąży do centralizacji , ma oligarchę w psotaci vita...

źródło: comment_FKSKfYA5gZk8uZRAWpcdUA9R2dkKDGLn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: To przecież żart. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie twierdzę, że z Bitcoinem też tak musi być ale pokazuję tylko jak było z rozwojem telefonów komórkowych. Ci co są rewolucyjni i pierwsi na początku wcale nie muszą spijać śmietankę na końcu.
  • Odpowiedz
@Janusz29: gdyby to było możliwe, żadna kryptowaluta nie mogłaby być pieniądzem. Nikt nigdy nie miałby pewności, że nie pojawi się nowy pieniądz i zastąpi poprzednika. Zaufanie do wszystkich kryptowalut spadło by do zera. Bitcoin to nie firma, Bitcoin to protokuł TCP/IP.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Jeżeli chodzi o środek płatniczy to masz rację niestety narazie kryptowaluty to bardziej narzędzie spekulacyjne. Technologia jest młoda i skąd wiesz, że nie pojawi się projekt który nawet będzie gorszy ale ludzie którzy rządzą tym światem ten 1 % co ma w rękach prawie pół świata nie rozpropagują tego i to będzie jedna globalna waluta? Bitcoin jest taką trochę rewolucją przeciwko hegemonii banków i chciałbym żeby się przyjął ale my
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: No tak samo jak nic nie zastąpiło monet, nic nie zastąpiło banknotów, nic nie zastąpiło motoroli, blackberry no i oczywiście nic nie zastąpiło silników parowych a teraz spalinowych. Nic! Nie ma takiej opcji
  • Odpowiedz
Jeżeli chodzi o środek płatniczy to masz rację niestety narazie kryptowaluty to bardziej narzędzie spekulacyjne. Technologia jest młoda i skąd wiesz, że nie pojawi się projekt który nawet będzie gorszy ale ludzie którzy rządzą tym światem ten 1 % co ma w rękach prawie pół świata nie rozpropagują tego i to będzie jedna globalna waluta? Bitcoin jest taką trochę rewolucją przeciwko hegemonii banków i chciałbym żeby się przyjął ale my tak naprawdę
  • Odpowiedz
@pawlo74: Ja jestem jak najbardziej za Bitcoinem żeby była jasność."Oni nigdy nie dadzą Ci prawa do decydowania o sobie i swoim pieniądzu inaczej staliby się niepotrzebni." No właśnie a Bitcoin jest takim narzędziem wolności. Nigdy na to nie pozwolą by ludzie byli wolni. Podrzucą jakiś scentralizowany shit i takie Janusze( ͡° ͜ʖ ͡°) będą sie cieszyć, że to przecież kryptowaluta i idziemy z duchem czasu. Bitcoin się
  • Odpowiedz
Ja jestem jak najbardziej za Bitcoinem żeby była jasność."Oni nigdy nie dadzą Ci prawa do decydowania o sobie i swoim pieniądzu inaczej staliby się niepotrzebni." No właśnie a Bitcoin jest takim narzędziem wolności. Nigdy na to nie pozwolą by ludzie byli wolni.


@Janusz29: nikt nie mówi, że będzie łatwo. Co najważniejsze nie ma takiej technicznej możliwości, nawet wyłączenie internetu nie pomogłoby, a wyłączając prąd wyłączyliby również swój system. To jest nierealne.
p.....4 - > Ja jestem jak najbardziej za Bitcoinem żeby była jasność."Oni nigdy nie d...
  • Odpowiedz
@Janusz29: Jest w tym trochę racji. Pionierzy zazwyczaj po pewnym czasie są w tyle i jest na to sporo przykładów ale obecnie nie ma projektu na miarę Bitcoina. Wszystkie jadą na jego popularności.
  • Odpowiedz
@decentralizacja: A pamiętasz jak blackberry wprowadziło pierwszego smartfona? Ja pamiętam jaki był entuzjazm... Kto dzisiaj tego używa? Historia ludzkości pokazuje, że często Ci co wprowadzali rewolucje w danej dziedzinie są z czasem z niej wypierani. Trzymam kciuki za Bitcoina ale nie bądźmy naiwni. Kwestia czasu kiedy pojawi się coś lepszego.
  • Odpowiedz
@decentralizacja:Poczytaj sobie o ludziach którzy stworzyli pierwszy komputer ENIAC. Oni wierzyli, że stworzyli coś nieprawdopodobnego. Nikt tego przed nimi nie zrobił. Teoretycznie zgodnie z tokiem rozumowania niektórych guru tego tagu powinni go tylko z czasem ulepszać a to powinien być komputer "number one". Mineły lata i pojawiła się konkurencja która z czasem wygryzła pierwowzór bo była lepsza, mniejsza, tańsza i szybsza. Nikt w nieskończoność nie ulepsza pierwowzoru. Z przykładów które zna
  • Odpowiedz
rzymam kciuki za Bitcoina ale nie bądźmy naiwni. Kwestia czasu kiedy pojawi się coś lepszego.


@Janusz29: Bitcoin dodaje nowe technologie, poczytaj sobie.

Natomiast jest jedybym poważnym zespołem jak na razie, inne projekty robią wszystko ale kosztem stabilności etc i potem się sieć załamuje i do piachu.
  • Odpowiedz