Wpis z mikrobloga

Mirki powiedźcie mi jak to jest

Mam karte #revolut i np. kupuje coś na #gearbest to oczywiście płace przez #paypal przy płatności zaznaczam że według rozliczenia operatora karty i teraz nachodzi mnie pytanie

Więc muszę mieć na koncie Revolut równowartość tego co kupuje. i Jeśli np. mam tam Złotówki a kupuje w Dolarach to Revolut sam mi przeliczy po ludzkim przeliczniku walutę i zapłaci? Czy muszę mieć tą równowartość w $ na Revolut?
  • 7
  • Odpowiedz
@s_t_u_l_e_j: ok wiec nie muszę robić tych kont w dolarach? Ot przeliczam po jakim kursie jest dolar na Revolut i przelewam to w PLN na Revolut i on już sam sobie to zrobi? Świetnie!

A jak to jest jak wyrobie fizyczną karte i chce zapłacić np. w Gebelsowni. Podobnie to działa? Doładowuje w PLN a przy płaceniu oni sami mi przeliczą z PLN na € po normalnym kursie?
  • Odpowiedz
@Jordas: Sam przeliczy, ale w weekend jest narzut, więc warto wcześniej wymienić walutę.

A jak to jest jak wyrobie fizyczną karte i chce zapłacić np. w Gebelsowni. Podobnie to działa? Doładowuje w PLN a przy płaceniu oni sami mi przeliczą z PLN na € po normalnym kursie?

Tak samo. Trzeba tylko uważać na DCC https://www.elavon.pl/dcc.html
  • Odpowiedz
@Jordas: Nie musisz.
W terminalach fizycznych podobnie. Musisz jednak uważać na zagadnienie zwane DCC. Firma udostępniająca terminal stosuje własny kurs wymiany waluty i go proponuje przy płatności wykrywając kraj karty. Twoje zadanie to takowy kurs odrzucić przy płatności klikając anuluj/czerwony/cancel.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Ale jeśli chce kupić coś w tygodniu to jeden WUJ co nie?

@s_t_u_l_e_j: Dzięki za informacje!

A mam jeszcze jedno pytanie.

Mam 50zł na konce i np. 50$. Przy kupnie czegoś za $ to Revoult mi ściągnie automatycznie z konta $ czy pobierze i przeliczy z PLN?

Sorki za trucie ale takie sprawy to dla mnie czarna magia...
  • Odpowiedz