Wpis z mikrobloga

W związku ze śmiercią Kory, przypomnijmy, że zasłynęła nie tylko jako świetna wokalistka i autorka tekstów:

Nie piję alkoholu i, gdybym miała takie możliwości, a ich nie mam, bardzo chętnie zapaliłabym sobie marihuanę. Tysiąc razy bardziej wolę to niż jakieś środki chemiczne, farmaceutyczne, które po prostu robią kongo w mózgu - mówiła piosenkarka. - Powiedzmy sobie szczerze: jak państwo będzie miało możliwość, to będzie karało na wszelkie dostępne mu sposoby, bo łatwiej przecież złapać jakiegoś młodego człowieka z marihuaną niż prawdziwych przestępców - dodawała.


W 2012 roku zrobiło się o niej głośno, ponieważ w domu artystki znaleziono niecałe 3g konopi indyjskich, a służba celna przechwyciła pakunek zawierający 60g tej substancji. Najciekawsze w tym wszystkim było to, że paczkę zaadresowano... na jej psa. Na szczęście jeszcze tego samego roku śledztwo zostało umorzone, tutaj można przeczytać więcej szczegółów na ten temat.

Do unieważnienia oskarżenia przyczynił się m.in. były prezydent, który stanął w jej obronie. Wspólnie udzielili wywiadu dla tygodnika Newsweek oraz zapozowali na jego okładce. W samym artykule można było przeczytać:
Kora: Panie prezydencie, a pamięta pan takie przyjęcie, dawno temu, na którym wszyscy byli przebrani za hipisów?
Aleksander Kwaśniewski: No...
Kora: Na parapetach były porozkładane skręty marihuany. Podeszłam wtedy do pana i zapytałam: ,,Pan nie pali?".
Aleksander Kwaśniewski: I?
Kora: Odparł pan: "Nie palę, ale piję".
Aleksander Kwaśniewski: No cóż, jeżeli mamy w tej rozmowie wystąpić jako specjaliści, to pewnie tak jest, że pani zna się lepiej na marihuanie, a ja lepiej na alkoholu.

Afera zaowocowała także książką W obronie Kory i wolności. List do premiera, napisaną w formie listu do ówczesnego premiera, Donalda Tuska. "Publikacja zawiera ostre oskarżenie polskiej polityki oraz Tuska, który sam kiedyś palił marihuanę. Jest też kopalnią informacji na temat używek, również tych, które przez wieki używali Polacy" - źródło.

Niech spoczywa w pokoju [*]

laptopik - W związku ze śmiercią Kory, przypomnijmy, że zasłynęła nie tylko jako świe...

źródło: comment_nFt3AFAR1o9CT5M3Cogphd3Xp9hrpxoe.jpg

Pobierz
  • 3