Wpis z mikrobloga

@Kicaken: tak, 10x 3500mAh więc sporo daje bo oryginalne to 2600mAh, kontrolne podłączenie robiłem właśnie w drugiej bo pierwsza czarna już jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kicaken: bardzo tanio, te LG 3500mAh to najlepsze jakie znalazłem i są po 12.99 na allegro (nowe z demontażu, bo całkowicie nowe >20zł), ale można dowolne 2500-3500 wstawić i koszt może spaść nawet znacznie poniżej 100zł, ale polecam maksymalnie wykorzystać te miejsce na 10 sztuk bo fajnie zwiększa zasięg a dokładanie kolejnych to już znaczne zmiany.
Robocizna nie wiem bo dla siebie robię, ale myślę że tanio, polutować kilka kabelków i
@Wu70: Skoro grzebiesz w tym to może będziesz wiedział. Hulajnoga różowego nagle zapiszczała podczas jazdy i stop. Podaje 4,70V. Sprawdzałem bezpiecznik i czujnik temperatury i są na 99% ok. Masz jakieś pomysły?
@CzapkaG: najpewniej blaszki, sprawdź czy któraś przestała łączyć. Chodzi o te 10 blaszek widocznych na całej długości baterii, na moim zdjęciu przylutowałem do nich kabelki
@CzapkaG: musisz sprawdzić czy blaszki stykają do tego miejsca na tej "taśmie" bo z tej taśmy BMS robi pomiary i skoro na końcu jest całe napięcie to BMS nie zasila hulajnogi np. przez brak odczytu dla jednej celi.
Dioda bmsa miga na czerwono?
@Wu70: Ja mam podobną sytuację. Jak pisałem niedawno, dokładałem dodatkowe ogniwa i podczas domykania pokrywy musiało się zrobić zwarcie, kabel przycisnęło, przebiło izolację i dotknął jednej z blaszek do której był przylutowany kabel.
Na wyjściu z BMSa mam 3,5V, natomiast na samym pakiecie jest poprawne napięcie. Miga tylko czerwona dioda na bms, 3 krótkie mignięcia i jedno dłuższe.
@Wu70: Kombinuję już z tym od środy. Już bym nawet kupił cały nowy akumulator z bmsem, ale nigdzie nie idzie tego dostać. Nawet na aliexpress kilku sprzedawców co ma całe akumulatory to pisali mi, że jest to wersja z jednym bezpiecznikiem. :/ Lipa straszna.
@Jelen_Szlachetny: możesz też kupić sam bms bo cała bateria to jednak strasznie drogo, bezpieczniki masz dobre w swoim bmsie więc zawsze możesz przełożyć/dołożyć. Możesz też kupić emulator BMS 45euro, wysyłka z francji + dowolny BMS w Polsce (a są dla różnych prądów, więc znajdziesz i lepszy niż fabryczny) i ogarniesz dosyć szybko czasowo
@Wu70: Niestety nie mam takiej wiedzy i umiejętności, żeby bawić się w emulatory i jakieś zamienniki bms. A znowu oryginał BMS też drogi, 75$ :/ Obawiam się kupić też samego bmsa, żeby się nie okazało, że to jednak coś na tej taśmie przy baterii się spieprzyło. Gdyby mógł gdzieś kupić na 100% pewną, oryginalną baterię od wersji EU to trudno, przepłacę a kupię.
Kurde, akurat jak samochód mam w warsztacie to
@Jelen_Szlachetny: słabo niestety. Myślę, że amulator+bms to najpewniejsza opcja bo ta taśma nie bierze udziału wtedy. Sprawdzałeś bezpieczniki? Chociaż to raczej nie to. Myślę, że jeśli to się da naprawić to coś z połączeniami kombinuj, na górze blaszki + taśma + połączenia po bokach