Wpis z mikrobloga

Wlasnie ogladam wywiad z naszym marszalkiem wielkim koronnym polnym i lesnym i sklaniam sie do stwierdzenia ze to moze byc choroba nowotworowa. Wyglada jak wykonczony chemioterapia. Jestem tym lekko podlamany bo bez niego PiS zmieni sie w taka sama zlodziejska bande jak Platforma. Morawiecki nie ma tyle sily zeby przejac wladze w PiSie, a tym bardziej utrzymac to barachlo w ryzach.

#polityka
#neuropa
#4konserwy
Pobierz kuban99 - Wlasnie ogladam wywiad z naszym marszalkiem wielkim koronnym polnym i lesny...
źródło: comment_iltvMBrdnzB6ynmvWXKHnjKoie0hdNqt.jpg
  • 10
Nasi sąsiedzi mają nadwyżki!


@chanelzeg: @kuban99 zajrzyj do ost. raportu NIK nt. wykonania budżetu panstwa za rok 2017 to będziesz wiedział, że gdyby nie kreatywna księgowość Rostowskiego i ukrcie ~40 mld PLN dla ZUS (które PiS spłacił w 2017r) to Polska w 2017r miała by nadwyżkę budżetową tak samo jak sąsiedzi.

Oni nie mieli Rostowskiego, to mają nadwyżkę. My mieliśmy, to pozostawił po sobie "pole minowe" w min. finansów.
@chanelzeg: najpierw cytat i link, później wyjaśnienie:

Przychody państwowych funduszy celowych w 2017 roku wyniosły 305 mld zł i były wyższe od przychodów w 2016 r. o niemal 54 mld zł. Istotny wpływ na wzrost przychodów miało umorzenie z dniem 1 stycznia 2017 r. pożyczek udzielonych Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych z budżetu państwa w latach 2009-2014 w kwocie 39,2 mld zł. Pozostałe pożyczki w kwocie 7,2 mld zł zostały umorzone z dniem
@chanelzeg: ja w moim komentarzu pisałem nt. roku 2017. Roku 2016 nie analizowałem.

Gdybym miał ochote sobie podyskutować, to mógłbym napisać, że z uwagi na jesienne wybory, które odbyły się 25 padźiernika 2015 (zaprzysiężenie 16 listopada 2015r) połączone z koniecznościa uchwalenia budżetu państwa do końca roku (zwykle do 22 grudnia) budżet na rok 2016 w znacznym stopniu został odziedziczony po poprzednikach.

W około miesiąc ciężko jest się rozeznać w ministerstwie, nie