Wpis z mikrobloga

#trading #gpw #akcje #gielda

Mireczki, jakiś czas temu postanowiłem nauczyć się tradować na różnych rynkach finansowych. Rozpocząłem przygodę od GPW, wpłaciłem 2000 zł i chce z tego zrobić 100% tj. 4000 zł ( ͜͡ʖ ͡zł)

Codziennie (przeważnie) przed sesją robię sobie szybką analizę, decyduje czy coś kupuje, czy nie. Skoro i tak je robię, mogę je wrzucać tutaj a na koniec dnia, albo następnego dnia rano mogę wrzucać co z tego udało się ugrać.

Na początku byłem na minusie jakieś 200zł, przestałem grać, ale po ~2msc wróciłem, odzyskałem i jestem jakieś 100zł na plus. W między czasie za wygrane kupowałem sobie książki, więc dokładnie nie wiem ile zarobiłem. Wpisy pod #100procent traktował będę jak dziennik. Jeśli jesteście zainteresowani zaobserwujcie tag #100procent challenge.
  • 14
  • 0
@adrpan codziennie sprawdzam co wg mnie wzrośnie, kupuje (czasami nic nie wpadnie mi w oko) i trzymam dopóki rośnie, najdłużej chyba ok tygodnia trzymałem
@Emandero: a Twoim zdaniem, lepiej kupować akcje długoterminowe? Mam tu na myśli gdzieś tak z pół roku rok, gdzie ostatecznie różnica między ceną zakupu, a sprzedaży jest 20% ?
@Emandero: nie lepiej grać cfd i włożyć to w jakiś indeks czy etf zamiast przypieprzyć kasę? Bo wiesz ze bez wiedzy to prawie 100% graczy ładuje w dupie?
@Emandero: skoro celem nie jest zarobienie kasy to nie mam pytań :) pamiętaj tylko ze jeśli chcesz zarobić jakieś pieniądze to najpierw nie handluj tylko ogarnij rynki fixedincome, ogarnij macro, ogarnij prognozy PKB i korelaty, wskaźniki, później analiza ryzyka, pnl, sharpe etc. później przeczytaj grahama - wtedy nauka będzie mieć jakiś sens. Bez tego to trochę jak granie w pingponga w opasce na oczy. Czegostam się nauczysz ale nie za wiele:)