Wpis z mikrobloga

Czy warto dorzucić 200zł by mieć i7-7700hq zamiast i5-7300hq? Czy jest duża różnica w codziennym użytkowaniu, grach? Karta gtx 1050ti / 8gb ramu. Mógłbym zamiast tego dorzucić sobie 4GB ramu.
#laptopy
  • 14
  • Odpowiedz
@Phimosis

Argument jest taki że lepiej wydać jak najwięcej na lapka, żeby jakos to wszystko działało.
Ja bym wolał dołożyć do i7. A porównania do i5 masz na youtube.
  • Odpowiedz
Ja tez kiedyś miałem taki dylemat, tyle ze źle wybrałem, bo i7. Fatalny czas na baterii a w połączeniu z lipnym dyskiem sshd to już wgl tragedia. Lenovo Y50-70 here. Także zależy do czego ci to potrzebne bo jak do codziennego użytkowania to w zupełności i5 starczy
  • Odpowiedz
@Phimosis: Sami znawcy xD W codziennym użytkowaniu i grach nie ma sensu brac i7, a w laptopie nawet może wyjść na gorsze, bo będzie się mocniej grzał niż i5. Gry już od dawna nie zależą od procesora w takim stopniu, żeby robiło to jakakolwiek różnice. i7 bierz jak będziesz robił jakieś operacje wymagające procka i wielu rdzeni/wątków - edytowanie wideo, grafiki, itd.
  • Odpowiedz
@Phimosis: Jeśli głównie do grania, to i5 powinien wystarczyć. i7 dużo lepiej będzie się sprawował w multitaskingu dzięki technologii Hyper-Threading. Zależy jeszcze od laptopa, ale wnioskując po procesorze, to pamięć będzie raczej można w przyszłości dodać / wymienić.
  • Odpowiedz
@Phimosis: ja Ci odpowiem, warto tylko w przypadku, gdy używasz aplikacji obsługujących wiele wątków, a do normalnego użytku czy gierek (chociaz wiadomo kilka produkcji moze miec te "aż" kilka fps więcej) nie warto, gdyz i7 to straszny grzejnik w stresie w laptopie.
  • Odpowiedz