Wpis z mikrobloga

Szukam jrpga na #nintendo #3ds z turową walką. Zależy mi na wciągającym gamplayu i przynajmniej jakiejś tam fabule. Z tego, co znalazłem, mam dylemat między Bravely Default a Fire Emblem (Avakening?). Wcześniej grałem tylko w rpg bez "j". Który z tych bądź innych tytułów będzie dobry jako pierwszy?
  • 9
  • Odpowiedz
@Shen: obie gierki mają demówki, więc warto je najpierw obczaić, zwłaszcza demo bravely default które może potrwać nawet parę godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do samych gier to niby obie to turowe jrpgi, ale sam gameplay diametralnie się różni. Bravely Default to taki klasyczny jrpg gdzie co turę wybierasz jaki ruch ma wykonać postać, a Fire Emblem to bardziej turowa strategia
  • Odpowiedz
@Shen Fire emblem to taktyczny jrpg, bravely to taki klasyczny jrpg. W sumie to oba tytuły są bardzo dobre, jeśli chodzi o gameplay i fabuła też jest ok w obu przypadkach. Najlepiej to zagraj w demo
  • Odpowiedz
@Shen: BD może być zbyt japoński i na dodatek męczący, bo w pewnym momencie powtarza się tę samą fabułę kilkukrotnie. FE to nie do końca RPG. Jeśli koniecznie Fire Emblem, to Shadows of Valentia jest bardziej erpegowy.
Raczej stawiałbym na SMT4, Monster Hunter Stories lub Dragon Quest 7/8 na początek. Strange Journey też może być dobrym przejściem ze zwykłych RPG na JRPG.
  • Odpowiedz
@Shen: Wszystkie, niezupełnie ta sama mechanika, ale to wciąż turówki. Możesz sprawdzić Xenoblade Chronicles (ale tutaj potrzeba konsoli NEW), jeśli wolałbyś inny system.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Agnaktor mam New 2 ds XL. Na Xenoblade też trafiłem, ale za bardzo przypomina mi gry z ps4, a Nintendo kupiłem, żeby mieć coś innego :D
  • Odpowiedz
bravely to taki klasyczny jrpg


@RobertoCecon: @Hajak: no bravely jest jrpgiem, ale klasycznym to nie bardzo..

@Shen: ostatnio gram w The Alliance Alive - nie jest może tak super zrealizowana jak bravely (muzyka, przerywniki), ale również moim zdaniem warto, bo nawet wciąga.. turowy jrpg, chociaż również takim bardzo klasycznym nie jest... system na początku wydaje się dość dziwny, ale da się go dość szybko ogarnąć, a opanować idzie w
  • Odpowiedz