Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
przymierzam się ostatnio do zakupu gramofonu, no i oczywiście jak to w takich przypadkach bywa - im więcej czytam, tym mniej wiem i mam większy mętlik w głowie. Nie do końca się na tym znam (mój dotychczasowy gramofon to wieża-combo przywieziona 25 lat temu przez rodziców z Francji), aczkolwiek wiadomo, że zależy mi na jak najlepszym zakupie.
Ogólnie zależy mi na gramofonie, ale jednak z nowocześniejszym podejściem do tematu, a więc bardzo chciałbym, aby miał wbudowany port USB do rip'owania płyt do mp3, oraz ... bluetooth. Wiem, że część analog-fanatyków właśnie przestaje czytać ten post, jednak już tłumaczę o co chodzi.
Po prostu - posiadam w domu dwa urządzenia BT - głośnik JBL Xtreme, oraz bardzo dobre (w mojej ocenie) słuchawki z ANC, które kupiłem jakiś czas temu i bardzo chciałbym je wykorzystać łącząc ich funkcjonalność z gramofonem.

Biorąc pod uwagę powyższe 'warunki' (dwa, w zasadzie), póki co, moją uwagę przykuły dwa modele - jeden tańszy, drugi 'trochę' droższy, choć oczywiście jestem otwarty na inne opcje (z powyżej wspomnianymi funkcjami).

Opcja tańsza: Audio-Technica LP60BK-BT

Opcja droższa: AKAI BT500

Za jedną i drugą opcją przemawiają zarówno zalety, jak i negatywy.
Opcja tańsza: gramofon jest stosunkowo tani, gra ponoć gorzej, jest również gorzej wykonany (materiały), ale za to jest w pełni automatyczny,

Opcja droższa: gramofon droższy (dwukrotnie), gra ponoć świetnie ( w tej cenie), b.db budowa, no i tu minus - jest manualny (start/stop, podnoszenie i opuszczanie igły, itp.).

Tutaj pytanie do osób w miarę ogarniętych w temacie i chcących poświęcić chwilę swojego czasu na research i ich ocenę (za co z góry dziękuję)- który model tak szczerze byście polecali i dlaczego, biorąc pod uwagę zestawienie ceny x jakość x ogólnie funkcje? Dodam od razu, że modele bez powyżej wspomnianych funkcji (USB i łączność BT) mnie nie interesują, jakkolwiek głupie z mojej strony mogło by to być.

Pytanie dodatkowe: czy Waszym zdaniem różnica między automatem/manualem to jest jakaś ogromna przepaść, czy można to w zasadzie olać i śmiało iść w manual?

Dla ułatwienia sprawy, dodaję też ankietę, co by było bardziej przejrzyście.

#gramofon #gramofony #muzyka #audio #audiofile #pytanie #pytaniedoeksperta #gramofonboners #winyl #winyle

Który?

  • Opcja tańsza: Audio-Technica LP60BK-BT 0% (0)
  • Opcja droższa: AKAI BT500 100.0% (2)

Oddanych głosów: 2