Wpis z mikrobloga

14 maja kupiłem na promocji transmiter Roidmi na #gearbest. Niestety transmiter nie przyszedł do mnie i po 15 lipca napisałem, żeby zwrócili mi środki.

Gearbest jednak się wypiął, twierdzi, że nie wziąłem ubezpieczenia i może mi zwrócić 5$, na jakiej podstawie mam być stratny, skoro to na nich ciąży obowiązek dostarczenia mi towaru. Dodam, że płaciłem przez paypal, postraszyć ich zwrotem przez paypal czy od razu uderzać tam? Paypal zwraca środki w takim przypadku?

#gearbest #zakupyzchin #roidmi #paypal
źródło: comment_iN4nKiFOouNdjdnHpsxCJ9Q4dzwym2aO.jpg
  • 10
@cebula_online: ale gość pewnie tego nie robił skoro się pyta o to.
@orzeszkiziemne: nie dygaj, pierwsze kilka sporów przejdzie. A gearbest teraz leci w #!$%@?, sam mam roszczenie na gruby hajs. Paczka wraca do chin, pp oddał za koszty zwrotu i myślę że za tydzień dwa dotrze do tego podsklepu. A wtedy zwrot z PP i takie wystawie opinie że odechce im się mnie okradać. ( ͡° ͜ʖ
@Sierran: roszczenie na PP (tylko to się liczy) Jeżeli uznają roszczenie (nie wspominaj o zwrocie, napiszą ci że zwrot pełnej kwoty po dostarczeniu zwrotu) wysyłaj pocztą polską ekonomiczną bo gdzieś czytałem że na priorytett średnio patrzą. Ale weź ubezpieczenie z wartością towaru (realną ) i przy kwocie ponad 800 zł wymagają potwierdzenia odbioru. Uruchom program zwrotów na PP (lepiej wcześniej, można zwrócić 12 razy w ciagu roku - oddają do kwoty