Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest to, że mamy 2018 rok a ludzie dalej twierdzą, że kryptowaluty będą służyły jako ominięcie rządów, stworzenie rebelii i tak dalej... zrozumcie w końcu, że rządy świata nie blokują kryptowalut tylko dlatego, że mogą na tym wyjść i zarobić kupę kasy. Władze w jednym momencie mogły by zlikwidować wszystkie bitomaty i zakazać użytkownikom banków robienia przelewania pieniędzy na giełdy. Ja #!$%@?ę, czasami to naprawdę przykre, że ludzie nie mają takiej świadomości.
#kryptowaluty #bitcoin #glupotaludzka
  • 129
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Ok, poddaje sie, wygrales te szermierke slowna. Przedstawiles wlasnie argumenty nie do podwazenia. Wobec tego, ze zostalem nazwany prostacka perfidna sciema, klamca, prostakiem, ze jestem czyms, nie kims, zabraklo mi jezyka w gebie.
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: faktycznie, bardzo rzeczowo mnie tam "orales". Mowiles tam o umownej wartosci zlota, podczas gdy ja mowilem o uzytkowej.

Odwolalem sie do foucaulta i kulturowych kwestii zwiazanych z wartoscia zlota - nie skomentowales ani slowem.

Wykorzystanie duzych ilosci zlota w aparaturze medycznej - nie odniosles
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: niesamowity jestes. TOBIE sa przedstawiane fakty, Iguan wkleil link z danymi, nie odnosisz sie do nich. Nie odniosles sie do niczego, co napisalem powyzej. Wkleilem ci link do dyskusji, w ktorej ja do twoich argumentow sie odnosze, a ty w pewnym momencie zaczynasz po prostu rzucac wyzwiskami, nie potrafiac odniesc sie do niczego, o czym pisze. Do NICZEGO. Uciekaj z podkulonym ogonem.
  • Odpowiedz
Kwestia dyskontowania ceny zlota w przypadku odkrycia sposobu na produkcje zlota


@Caccutas: Nie da się wyprodukować pierwiastka z innych pierwiastków geniuszu.

Złoto w medycynie - używane tylko dlatego bo jest traktowane jako biżuteria. Używa się go bo jest drogie a nie jest drogie bo się go używa. Z twojego toku rozumowania obrączki na palec ani zęba nie wytwarza się ze złota dlatego że jest to cenny kruszec, lecz jest on cenny bo się go używa w ten
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: zloto w medycynie jest traktowane na bardzo szeroka skale ze wzgledu na swe wlasciwosci fizykochemiczne, unikalne skadinad, w tamtej dyskusji wklejalem ci linka, nigdy tam nie zajrzales.

Produkcja zlota, alchemia: mowilem w TAMTEJ dyskusji o eksperymencie myslowym, nie doczytales. Swoja droga, jest fizycznie mozliwe produkowanie pierwiastkow z innych pierwiastkow, wiesz ze tak powstala materia? Poczytaj o fuzji jądrowej.

Znowu zapytam: czytales Foucaulta?
  • Odpowiedz
@Caccutas: I ile togo złota się używa w medycynie? jakiego ułamka 1 promila całego złota?
Geniuszu. Podajesz przykłąd gdzie niezuważalny drobiazg, znikoma cząska złota jest wykorzystywana i ty uważasz że to ma wpyw na jego cenę i dlatego złoto jest drogie :)))))) Ja piedole

Podrzucasz przykłady zastosowania, ale kazdy pierwiadstek się gdzieś wykorzystuje. Ni wpywa to jednak na ich wzrost wartości na tak oromną skalęDlatego z toba nie ma sensu
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: jest cala masa zastosowan zlota. Przemysl hafciarski wykorzystuje zloto - maly przemysl?
Architektura i drapacze chmur - chodzi o termodynamike, plus unikalne wlasciwosci mechaniczne.
Przemysl lotniczy i kosmiczny - bardzo duzo tam jest wykorzystywane.
Przemysl medyczny i maszyny medyczne - rowniez bardzo szerokie zastosowanie.

Foucault tlumaczy, dlaczego KULTUROWE uwarunkowanie wartosci zlota jest bardzo wazne, wiec po raz kolejny zapytam: czytales,
  • Odpowiedz
@r123: w pieniądzu zamykasz czas, swoją pracę, odkładasz to na później a inflacja powoduje, że Twoja praca, którą wykonałeś staje się bezwartościowa z czasem. Piszą tu od strony pracownika i płac, pracownik zarabiający w pieniądzu inflacyjnym traci. Zmusza się go do ciągłego wydawania. Jego praca idzie na marne, nie może odłożyć tej pracy na później i wykorzystać w przyszłości. To jest tak oczywiste i jest potwierdzone tyloma przykładami z przeszłości
  • Odpowiedz
Wcale nie musi to byc bitcoin.


@Iguan: musi to być bitcoin ponieważ chcę przechować moją pracę w czymś co zachowa wartość tej pracy. Nie może być to nic innego. Tylko bitcoin jest limitowany i nie ma inflacji a to daje mi gwarancję, że nie tylko wartość zostanie zachowana a zwiększy się i to się dzieje. Odkładam w bitcoinie zaledwie 3 lata a już nie musiałbym pracować do końca życia. Jednak
  • Odpowiedz
@pawlo74:
ale bitcoin od miesięcy traci... to przecież właśnie inflacja, utrata wartości w stosunku to innych dóbr,

jakbyś spojrzał na zwroty z trzymania złota, to byś zobaczył, że jego cena fluktuje więc nie ma żadnej gwaranacji, że jak kupisz w tym roku, to w następnym nie bedzie niższa,

tak samo jest z każdym assetem z bitcoinem też tak będzie, bo jego wartość zależy nie tylko od podaży ale też od
  • Odpowiedz
@pawlo74: To, ze bitcoin mial silne wzrosty, nie znaczy ze bedzie to trwalo wiecznie. Z ciekawosci, za 70 BTC chcialbys juz nie pracowac? Kupisz za to przynajmniej mieszkanie w UK?

A inflacje mozna spokojnie pokonac kupujac np. akcje firm placacych dywidende czy nieruchmosci.Ty sobie inwestuj w BTC, ja w niego zwyczajnie nie wierze. Ja nie szukam systemu “get-rich-quick”. Wystarczy, ze mam zapewniony dochod pasywny na starosc.

Ja to widze tak
  • Odpowiedz