Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest to, że mamy 2018 rok a ludzie dalej twierdzą, że kryptowaluty będą służyły jako ominięcie rządów, stworzenie rebelii i tak dalej... zrozumcie w końcu, że rządy świata nie blokują kryptowalut tylko dlatego, że mogą na tym wyjść i zarobić kupę kasy. Władze w jednym momencie mogły by zlikwidować wszystkie bitomaty i zakazać użytkownikom banków robienia przelewania pieniędzy na giełdy. Ja #!$%@?ę, czasami to naprawdę przykre, że ludzie nie mają takiej świadomości.
#kryptowaluty #bitcoin #glupotaludzka
  • 129
  • Odpowiedz
@pawlo74: maslo maslane. Jezeli zwiekszasz ilosc pieniadza na jednostke w obiegu, rosna place w liczbach, choc w sile nabywczej niekoniecznie. Jezeli zmniejszasz ilosc pieniadza w obiegu na jednostke, maleja place w liczbach, choc w sile nabywczej niekoniecznie. Np. moja mama w latach 90 zarabiala na kasie w sklepie 600zl, mogla za to kupic 600 chlebow. Dzisiaj moja mama zarabia na kasie 2000zl, moze nadal za to kupic 600 chlebow.

Twoja
  • Odpowiedz
@pawlo74: proosze cie....kiedys sie zarabialo 1$ miesiecznie, dzisiaj sie zarabia 1000$ miesiecznie. Widzisz jak bardzo glupi jest KAZDY obrazek, ktory wkleiles? Kiedys mozna bylo za jedna wyplate kupic 1 taki koszyk, dzisiaj tez. R O Z U M I E S Z ?
  • Odpowiedz
iedys sie zarabialo 1$ miesiecznie, dzisiaj sie zarabia 1000$ miesiecznie


@Caccutas: O ja #!$%@?ę. Muszę przyznać że wyjątkowo niekumaty w tej tematyce jesteś. Przeczytałem tylko ten komentarz bo dostałem linka do niego i boje się reszty czxytać. Nie rozumiesz podstawy wszelkich podstaw ekonomii :/ Wydaje ci się a odbierasz wszystko na najprostszy chłopski rozum.

Tu masz moje tłumaczenie. Bardzo łopatologicznie i poparte argumentami. Tekst na kilka minut a masz tam skondensowane podstawy jakich ci
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: czytalem juz te twoje wypociny kiedys, wytknalem ci mase bledow merytorycznych, do ktorych nigdy sie nie odniosles. Caly czas prosze o odniesienie sie do konkretnych przykladow, ani ty ani pawlo tego nie zrobiliscie, pomimo tego prowadzicie ze mna dyskusje zaslaniajac sie jakimis beznadziejnymi tendencyjnymi obrazkami.

Po drugie, zaczales mnie wyzywac kilka postow wyzej mowiac zebym zamknal ryja i tak dalej, swiadczy to o tym, ze brak ci argumentow i
  • Odpowiedz
Kiedys mozna bylo za jedna wyplate kupic 1 taki koszyk, dzisiaj tez. R O Z U M I E S Z ?


@Caccutas: Ale wzrost płacy masz co jakiś okres czasu a inflacja postępuje bez przerwy powolutku po trochę, przez co nie odczuwasz jej tak mocno. Jednak w okresie pomiędzy jednym wzrostem wynagrodzenia a drugim cały czas inflacja cię okrada
  • Odpowiedz
czytalem juz te twoje wypociny kiedys, wytknalem ci mase bledow merytorycznych, do ktorych nigdy sie nie odniosles.


@Caccutas: GDZIE?!?!?!?! Ni #!$%@?.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie, zaczales mnie wyzywac kilka postow wyzej mowiac zebym zamknal ryja i tak dalej, swiadczy to o tym, ze
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: po prostu odnies sie do konkretow. Jasno mi powiedz, co jest zlego w pieniadzu inflacyjnym, jezeli:

kiedys zarabialo sie 1$, mozna bylo za to kupic 100 chlebow.
Dzisiaj zarabia sie 100$, mozna za to kupic nadal 100 chlebow ( tak naprawde mozna kupic coraz wiecej za srednia miesieczna pensje, ale to takie uproszczenie ).

No i policz prosze ile tracisz przy zarobkach 1000zl miesiecznie, inflacja 2,5, stopy procentowe 1,5.
  • Odpowiedz
@Caccutas: Linkuj gdzie nędzny kłamco. Teraz się skompromitowałeś kompletnie. Napisze #!$%@? że wytknąłeś mi błędy a ja uciekłem i ma nadzieję że publika uwierzy.

Właśnie to było widać po tobie, dlatego zakończyłem dyskusję. Żałosny nędzny prymitywny kłamca :D
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Nie widze zebys kogos "walkowal". Widze, ze jak ktos zada Ci konkretne pytanie to zaczynasz go bezsensownie atakowac. Brakuje Ci merytorycznych argumentow?

@Caccutas sluszenie zauwaza, ze tendencyjnym jest patrzenie tylko od strony cen, "zapominajac" ze place tez rosna. Wiec smieszny obrazek "ile to dolar spadl" jest tendencyjny bo ignoruje fakt, ze dochody tez wzrosly. Tutaj masz zmiane wynagrodzen w Polsce:http://www.wskazniki.gofin.pl/8,126,1,przecietne-wynagrodzenie-za-lata-od-1950r-do-2017-r.html
  • Odpowiedz
@Caccutas: > niż 3 zdania to już nie zwięźle? Ja #!$%@?ę, coraz lepiej. Poziom chłopa ze średniowiecza. Ale jesteś żałosny, ja #!$%@?ę żeby w taki sposób nie było ci wstyd prowadzić dyskusji. Nie będę marnował czasu, ten poziom jest daleko poza granicami przyzwoitości. Kompromitacja 100% nieudolny prymitywie.
  • Odpowiedz
Iguan


@Iguan: Jak mi brakuje argumentów? Wklepiłem tekst a ten prostak skłamał że już go zaorał i uciekłem. Teraz czepia się bo założył sobie że zwięźle to mniej niż trzy zdania. Ucieka od tego tekstu. Jedynie takimi nędznymi odpowiedziami prowadzi dyskusję. Ty również. Jedynie stwierdzacie że ja nie mam argumentów gdzie mamy na dłoni caą dyskusję i widać że jest odwrotnie :)

Nawet nie kim, czym wy jesteście????? Ja #!$%@?ę,
  • Odpowiedz